Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Důležitá je naše výhra a ne moje body, culil se Lukáš Zíb

02.10.2009 · Martin Stebel
Další domácí tříbodový úspěch prožili v říjnovém podvečeru Oceláři. Po minulém triumfu s Libercem zdolali dalšího severočeského rivala z Litvínova. Výsledek měl opět tak trochu tenisový nádech - 6:2. Velkou zásluhu na vítězství měl kreativní obránce Lukáš Zíb. Jednou skóroval a hned třikrát asistoval. Po utkání měl proto u euforický spokojené kabiny hlavní slovo.

Lukáši, tříbodový večer pro tým, ale do tvých osobních statistik dokonce body čtyři...

Pochopitelně jsem rád za svůj přínos pro tým, ale nejdůležitější je naše výhra. Už před zápasem jsme si řekli, že dnešní duel je docela důležitý pro vývoj celé sezóny. Jsem proto rád, že se dnes povedlo soupeře tak hladce porazit. Ukázali jsme našim divákům hezký výkon a byl to docela pohledný hokej se spoustou branek.

Naznačil jsi, že tyhle tři body jsou v kontextu dalšího vývoje v tabulce docela zásadní...

Jak sleduji vývoj v tabulce, tak zatím ty bodové rozdíly jsou skutečně minimální. Právě proto je tahle výhra cenná. Už se pomalu začnou tvořit mezi kluby nějaké větší rozestupy. Z tohoto hlediska jsem moc spokojený za dnešní výhru.

Litvínov dnes nezačal vůbec dobře a brzy poměrně lacině inkasoval. Usnadnil vám soupeř start do zápasu? Přece jen jejich díry v defenzívě byly značné...

Souhlasím. Na Litvínovu bylo znát, že nejsou úplně v nejlepší pohodě. S loňským Litvínovem se to nedá vůbec srovnat. Jsem rád, že jsme dokázali ty chyby pohotově trestat. V úvodu soutěže to bylo v našem provedení zcela opačně. Hodně šancí, málo branek. Snad si tuhle střeleckou potenci udržíme co nejdéle.

Výhra s Litvínovem znamená postup na třetí příčku v tabulce. Sleduješ spíš týmy pod sebou, či hledíš na soupeře, kteří mají bodů víc?

To jsou poněkud předčasné úvahy. Sezóna je teprve na svém začátku, obrovská porce zápasu nás ještě čeká. Já osobně koukám častěji na týmy pod námi. Nemůžeme mít hlavu v oblacích, to bychom pak mohli brzy padnout na hubu. Je třeba mít pokoru a stále poctivě makat.

Dnes to byla čtvrtá výhra v řadě. V neděli zápas na Kladně. Předpokládám, že vítěznou sérii budete chtít ještě natáhnout...

(směje se) Samozřejmě nikdo by se nezlobil, kdybychom tu sérii ještě nějaký čas neukončili, ale naopak natáhli. Každopádně je třeba to brát trochu s pokorou a respektem. Každá série někdy musí logicky skončit, ale jsem přesvědčen, že pokud budeme stále dobře pracovat jako dnes, tak vítězná šňůra může ještě nějakou dobu klidně pokračovat.

×
Dnes v 17:30 | Muži
HC Energie Karlovy Vary
HC Oceláři Třinec
×
Dnes v 18:00 | Jun.
HC Oceláři Třinec
HC Dukla Jihlava
×
Dnes v 18:00 | Dor.
HC Oceláři Třinec
HC Dynamo Pardubice