Doufám, že budeme i nadále nebezpeční, věří Jiří Polanský

01.11.2013 · Martin Stebel
Dobrá práce, pánové! V úvodním dni měsíce listopadu Oceláři na domácím ledě zdolali plzeňskou Škodovku 3:0 a svého rivala přeskočili v tabulce. Hlavní hvězdou utkání a králem pátečního večera byl famózní Jiří Polanský, jenž k jedné brance přidal hned dvě asistence. "Celý tým dnes šlapal na jedničku," těší třineckého centra.

Konečný stav vypadá poměrně jednoznačně, ale snadné utkání to rozhodně nebylo...

Sami nevíme, proč první třetina nebyla z naší strany tak dobrá. Hokej je ošemetná hra, někdy se to zvrtne, občas dáte dobrou nahrávku a není to gól. Někdy naopak vyhrajete buly a hned padne branka. Druhá třetina nám hodně pomohla, před třetí jsme chtěli hlavně brzy neinkasovat. Moc dobře jsme tušili, že stejně jako nám vyšla druhá část, také Plzeň může odehrát dobrou třetinu a klidně vyrovnat.

Druhá třetina byla ve vašem podání mnohem lepší. Jaké byly instrukce trenérů? Co vám během přestávky kladli v kabině na srdce?

Souhlasím, že v první třetině jsme nehráli příliš dobře, Plzeň mohla jít do vedení. Trenér nám poté v kabině vysvětlil, v čem se máme zlepšit. Pomohl nám první gól Ády, poté z nás vše spadlo a byli jsme lepším a silnějším mužstvem. Celý tým dnes šlapal na jedničku.

Jak je to snadné, když se to umí... Bekhendové zakončení - 2:0!

Plzeň je aktuálním mistrem, což budí respekt, měli jste identický bodový zisk. Jaká byla taktika?

Věděli jsme, že Plzeň je technickým týmem a musíme jim hru nějak znepříjemnit. Když se vyskytla možnost, šli jsme jim do těla, ale bylo to oboustranné. Myslím si, že obě mužstva zvolila stejnou taktiku.

Hosté v závěru druhé části vystřídali gólmany. Jaká byla vaše reakce na tento tah?

Pokud mohu mluvit za tým, řekl bych, že nám to pomohlo. Mensator odjel na střídačku, protože byl prý unavený. Byli jsme jako pokropení živou vodou, řekli jsme si "Musíme teď stále létat a bruslit, když je unavený gólman, obránci musí být přece taky". Nevím, možná to ze strany Plzně byla nějaká psychologická hra.

Ve vaší formaci dnes poprvé nastoupil Jakub Orsava...

Celou sezonu máme s Martinem Adamským dobrá křídla, teď tam máme Kubu Orsavu, který je technicky a rychlostně vybavený hráč. Martin i Kuba jsou rychlí, což je vždy plus. Doufám, že budeme i nadále nebezpeční. Sestava je plně v kompetenci trenérů, ale věřím, že v tomto složení to bude fungovat. Pokud každý bude plnit své úkoly, tahle pětka může hrát opravdu výborně.

Gólova euforie po asistenci při úvodní trefě parťáka Adamského.

Utkání jste odehrál s motivem tajemného Jokera na dresu. Cítil jste proto zvýšenou odpovědnost a motivaci?

Asi nejtěžší to bylo během rozbruslení, kdy jsem nastoupil v zeleném dresu, což byl nápad kluků z marketingu. Věděl jsem, že tím dresem přilákám pozornost. V duchu jsem si proto říkal "Sakra, dnes musíš podat dobrý výkon". Nechtěl jsem připustit, aby fandové říkali, že vymýšlíme blbosti a nesoustředíme se na hokej. Na začátku tam byl malinký balvan, ale naštěstí druhá třetina byla mnohem lepší, potom jsem si zápas užíval. Kluci v kabině měli na tohle téma nějaké vtípky, které však neurazí, ale naopak pozvednou. Tímto způsobem mi vlastně docela pomohli.

Jako obvykle na domácím utkání nechyběla vaše dvouletá dcerka Julinka, které jste znovu udělal radost...

Dcerka naší hru hodně prožívá, je opravdu na každém domácím utkání. Musím se přiznat, že jsem hrdý otec, když ji mohu po zápase ukázat na ledě. Od mala vyrůstá s hokejem, tahle hra je velká součást rodiny a dcerku to jednoduše baví!