Dorostenec Rybnikár o sérii s Plzní: Fanoušci nám dodali sílu

27.03.2024 · Martina Sikorová
Po juniorském týmu oslavili postup do semifinále i dorostenci! Série s Plzní se lámala až v posledním zápase, hattrickem v něm zazářil Michal Rybnikár.

Sérii proti Plzni odstartovali mladí Oceláři v pondělí 18. března, k vidění byl parádní obrat! Hráči s drakem na hrudi ještě necelé tři minuty před koncem o gól prohrávali, nakonec ale po výhře 5:3 brali první bod! Útočník Michal Rybnikár tento zápas zatím sledoval jen zpovzdálí. “Prožíval jsem ho stejně jako každý zápas v této sérii, i když jsem do něj nemohl nastoupit. Nezbývalo mi nic jiného než držet klukům palce a soustředit se na druhý zápas, do kterého jsem už nastoupil.”

Třinecký útočník se do sestavy o den později vrátil ve velkém stylu, když do sítě Plzně nastřílel hattrick. K zisku druhého bodu to ale nestačilo, svěřenci trenéra Marka Malíka v zápase neudrželi dvoubrankové vedení a prohráli 3:4. “Jednoduše jsme přestali hrát naši hru a mysleli si, že už se nic nemůže stát. Musíme se z toho poučit a být koncentrovaní celý zápas.”

Série se tak za stavu 1:1 přesunula ke třetímu utkání do Plzně, kde sice Oceláři čelili výrazné střelecké převaze soupeře, na góly ale zápas ovládli a díky vítězství 5:2 se znovu ujali vedení. “Klíčem byla určitě efektivita našeho zakončení a také naše obětavost.”

Čtvrtý zápas zcela jednoznačně opanovali indiáni a série se tak ještě jednou vrátila do Třince. K rozhodující bitvě s číslem pět. “Trenéři nám připravili video, podívali jsme se na chyby a doladili detaily. Zápas v Plzni jsme si prohráli naší nedisciplinovaností, takže jsme věděli, jak na ně.”

V klíčovém duelu Oceláři inkasovali jako první, dá se ale mluvit o tom, že to týmu spíše pomohlo než uškodilo. “Určitě, myslím si, že jsme takové nakopnutí potřebovali.”

Vyrovnání v jedenácté minutě zařídil Andrej Hebar a pak už to vzal na sebe střelecky znovu Michal Rybnikár, který se v sérii blýskl druhým hattrickem. Vítězný gól ve WERK ARENĚ padl v čase 41:44. “Naším úkolem bylo především gól nedostat, ale jakmile jsem dostal puk na hůl, hodil jsem ho na bránu a s trochou štěstí našel správnou cestu.”

Třinecká střídačka ale ve třetí třetině prožila i horké chvilky. Plzeň nejprve snížila a následně dostala k dispozici i trestné střílení. To ale zneškodnil brankář David Skácel. “Byl to velký stres, ale všichni jsme Skácovi věřili. V klíčových momentech, jako byl tenhle, nás umí podržet.”

Indiáni to pak v závěru museli zkusit v šesti, čehož Oceláři využili k přidání pojistky. Střelou z vlastního obranného pásma prázdnou klec trefil Michal Rybnikár. “Čas zamířit úplně nebyl, spíš jsem spoléhal na svůj instinkt.”

Třinečtí dorostenci se v rozhodujícím zápase mohli opřít i o skvělou podporu z hlediště, cestu do WERK ARENY si našly téměř tři stovky fanoušků. “Podpora byla skvělá, fanoušci nám dodali sílu. Určitě budeme rádi, když dorazí i na další zápas a podpoří nás tak na cestě za možným titulem.”

Semifinálovou sérii rozehrají svěřenci trenéra Marka Malíka už ve čtvrtek 28. března, jejich soupeřem budou Pardubice. “Čekám vyrovnané zápasy, ve kterých budou rozhodovat detaily. Jsme připravení na všechno a půjdeme si tvrdě za vítězstvím.”