Dorostenec Milota o výhře v derby: Hráli jsme koncentrovaně

28.10.2022 · Martina Sikorová
Brankář Jakub Milota musel ve čtvrtečním derby dorostu čelit 32 střelám soupeře. Regionálnímu rivalovi ale povolil jen jediný gól a výraznou měrou přispěl k důležitému vítězství 3:1.

Jak vypadal zápas proti Vítkovicím z tvého pohledu?

Do utkání jsme vstupovali koncentrovaně a to se nám podařilo udržet i po zbytek zápasu. Oba týmy měly hodně šancí a tím byl zápas napínavý až do konce.

Co bylo rozhodující?

Podle mě byl rozhodující gól na 3:1 ve třetí třetině. Potom jsme nechtěli polevit, ale dohrát zápas zodpovědně až do konce.

Minule nula, ve čtvrtek jediný gól. Jsou Vítkovice tvým oblíbeným soupeřem?

Jsem rád, že se mi proti Vítkovicím zrovna daří, ale nemám žádného oblíbeného soupeře. Snažím se vstupovat do každého zápasu stejně, ať hrajeme proti komukoli.

Vnímáš derby prestižněji?

Vždy, když hrajeme derby, tak vím, že se bude hrát kvalitní hokej, protože oba týmy chtějí vyhrát. Já osobně ale nevnímám to, že je to derby a jen se soustředím na hru.

Jak cenná výhra je to s ohledem na to, že vás znovu přiblížila postupu do horní nadstavby?

Myslím si, že tohle mohl být zrovna ten klíčový zápas k postupu do nadstavby. Dodal nám sebevědomí a věříme, že to zvládneme.

Soutěž teď přeruší reprezentační přestávka a ty se s sedmnáctkou vydáš do Kanady. Jak se těšíš?

Těším se hodně. Každý soupeř tam bude hodně kvalitní, takže se mám na co těšit.