Dorostenec Holub: Pořád tam jsou chyby, které musíme napravovat

08.04.2023 · Šárka Kolková
Lepší start do finále si snad svěřenci trenéra Marka Malíka ani přát nemohli. V prvním utkání totiž Oceláři brali proti Plzni výhru 8:3. To druhý zápas už byl mnohem dramatičtější. Za stavu 4:4 pro sebe Třinec urval druhý bod až v čase 59:12. Třemi body se v Mini WERK ARENĚ blýskl obránce David Holub.

Úleva a radost z toho, že druhý zápas nemusel do prodloužení, z třineckého obránce přímo sálala. „Vyhráli jsme první dva zápasy, za což jsme neskutečně rádi. Pořád tam jsou ale chyby, které musíme napravovat. Dělali jsme zbytečné chyby v útočném pásmu, kdy jsme v jistých fázích hry neudrželi puk na hokejce. Dokázali jsme ale těžké chvíle ustát a nakonec jsme to zvládli vepředu i vzadu."

Zatímco v prvním zápase třinečtí mladíci dominovali, ten druhý byl až do závěrečné sirény vyrovnaný. „Oni na nás trošku vlítli. Sice jsme dali dvě rychlé branky, ale Plzeň určitě hrála líp než ve čtvrtek. Ale taky jsme zapli a začali jsme hrát dobře. V den prvního zápasu byli trochu víc unavení z autobusu, protože přijeli pozdě a dostávat se do tempa pro ně bylo asi náročnější. A my byli v koncovce excelentní, napadalo nám tam dost věcí. “

Třinecký bek se v prvním utkání zaskvěl hned dvěma góly. Ve třetí třetině nejprve David Holub zvýšil na 6:3 a o čtyři minuty později už slavil podruhé. „U první branky jsem zavřel oči a čekal jsem, jestli to tam spadne. Naštěstí tomu tak bylo. Když jsem dával druhou branku, měl jsem puk na modré čáře. Trochu jsem si popojel a trefil se do stejného místa."

Třinecký tým se ve třetí třetině všeobecně mohl spolehnout na výbornou podporu ze strany beků. Kromě Davida Holuba se po spolupráci dvou obránců trefil taky Aleš Zielinski. „Trenéři hlavně chtějí, abychom stříleli hned od modré čáry a doslova tam posílali golfáky. I kdyby se to mělo odrazit, musíme se snažit i my obránci. Nemůžeme to nechat jen na útočnících.“

Finále se tak do Plzně stěhuje za stavu 2:0 pro Oceláře, další bitvy na svěřence trenéra Marka Malíka čekají v pondělí 10. dubna a v úterý 11. dubna. stěhuje do Plzně. „Na naší hře nebudeme nic měnit a povinnosti si budeme plnit do nejmenších detailů. Budeme chtít uspět za každou cenu."