Dorostenec Denis Heczko: Jsem hodně zadlužený

26.09.2021 · Šárka Kolková
Šest zápasů, čtyři výhry, dvě čistá konta. Taková je zatím bilance třineckých dorostenců. Poslední zápas odehráli svěřenci trenéra Marka Malíka včera a Olomouc porazili 7:0. Oceláři se v zápase mohli opřít o perfektní výkon brankáře Denise Heczka, který vychytal druhou nulu v sezoně.

Sedm gólů, vychytaná nula a tři body doma. Jak hodnotíš zápas s Olomoucí?

Hodnotím jej velmi dobře. Za každý bod jsme moc rádi a čisté konto je jen takovou třešničkou na dortu.

Olomoučtí v posledních minutách hráli v šesti bez brankáře a pak dokonce v pěti proti třem. Co se ti honilo hlavou v posledních minutách? A věřil sis, že nulu udržíš až do konce?

Chtěl jsem si nulu udržet, to bylo hlavní. Nijak zvlášť jsem nad tím nepřemýšlel. Věřil jsem, že vydržím až do poslední vteřiny.

Z šesti zápasů jste vyhráli čtyři a to vysoko (4:0, 10:3, 6:1, 7:0). Co je podle tebe klíčem k vašemu úspěchu?

Držíme se hry a daného systému. Nevymýšlíme a neděláme zbytečné blbosti, které by nás mohly stát zápas. Zkráceně, zjednodušujeme hru.

Třinec udržel dvakrát čisté konto. V obou případech ses pod úspěch podepsal ty. Který zápas byl pro tebe těžší?

Těžká pro mě byla první vychytaná nula. Dorostenci Poruby měli hodně nebezpečných akcí a měli víc šancí.