Dorostenec Blaha: Do sezony chceme vstoupit pravou nohou

15.09.2022 · Šárka Kolková
Příprava dorostenců je minulostí, za dveřmi je extraliga. Oceláři mají na programu dva domácí zápasy. Ve čtvrtek vyzvou Porubu a v sobotu budou hostit Zlín. Jak se na start nové sezony těší David Blaha? A jak je mladý bek spokojený s letní přípravou?

Za vámi je přípravné období. Jak se cítíš?

Cítím se skvěle. Jak fyzicky, tak psychicky. Hlavně jsem stoprocentně připraven na start sezony.

Možná je ještě brzy na to říkat, co je třeba zlepšit, ale bavili jste se s trenéry, na čem musíte zapracovat?

Myslím si, že bychom se měli držet více systému a někdy zbytečně nevymýšlet. To si myslím, že je taková hlavní věc pro nás všechny v týmu. A taky zakončení.

Jaké zkušenosti jste si odnesli z letošního President Cupu, kde jste skončili na čtvrtém místě?

Hrát proti zahraničním týmům je vždycky super. Je to lepší, než když hrajeme proti českým týmům. S nimi bojujeme třeba čtyřikrát ročně. Všechny zápasy na President Cupu byly hodně kvalitní. Je to hlavně super zkušenost.  Dalo nám to určitě hodně a máme na čem stavět do dalších zápasů.

Kromě toho jste si také zahráli na turnaji v Pardubicích, kde jste získali třetí místo. Co s odstupem říkáš na váš výkon?

Turnaj v Pardubicích se nám z mého pohledu moc nepovedl. Náše předvedená hra nebyla taková, jakou bychom si představovali.

I váš kádr prošel obměnou. Jak vám to s kluky klape v kabině?

V kabině nám to podle mě klape senzačně. Noví kluci z mladších ročníků zapadli ihned a bez jakýchkoliv problémů. Pomohlo samozřejmě i to, že s většinou jsme se znali, protože k nám chodili už minulý rok na tréninky. Jednoduše máme v kabině super atmosféru.

Dneska začínáte naostro prvním extraligovým zápasem. Jak se těšíte a co uděláte pro to, abyste hráli o co nejvyšší cíle?

Neskutečně se těším na to, až začne liga a budeme hrát zápasy pravidelně. No a abychom hráli, co nejlépe... myslím si, že když každý odvede svou práci a budeme se držet taktiky, můžeme porazit kohokoliv.

Hned v prvním zápase vyzvete doma Porubu, se kterou se hodně dobře znáte. Na jejich ledě jste během přípravy prohráli 2:5 a pod Javorovým zvítězili 3:2. Co od tohoto utkání očekáváš?

Od zápasu očekávám, že to nebude moc odlišné od přípravných utkání. Je to skoro takové play off. Samozřejmě chceme vyhrát každý zápas. První utkání bude ještě o to důležitější, protože určitě chceme vstoupit do sezony pravou nohou.