MISTR 2023/2024

Dorostenci vyhráli Ostrava Hockey Cup!

24.08.2020 · Šárka Kolková
Svěřenci trenéra Malíka uspěli v druhé přípravné prověrce, Ostrava Hockey Cupu! Překonali soupeře Berlína, Komety, Vítkovic a Vsetína a na turnaji ztratili jen jeden jediný bod proti hráčům brněnského klubu, když uspěli až po samostatných nájezdech. V Ostravě si tak dorostenci zopakovali úspěch z loňského ročníku, ve kterém obsadili také první místo.

Úvodní klání se rozjelo v sobotu, která byla prvním hracím dnem. Mladí Oceláři vyzvali jediný tým z ciziny, Eisbären Berlín. Německého soupeře hokejisté zpod Javorového porazili pěti přesnými trefami. Jakub Klimek udržel čisté konto a Tadeáš Hlávka v utkání vsítil jednu branku a zapsal si jednu asistenci. Druhý boj se konal k večeru a Oceláři se v tomto zápase střetli s hráči Komety. Vyrovnaná partie skončila lépe pro hráče s drakem na hrudi. Ti vyhráli nad Brnem v nájezdech poměrem 3:2. Matěj Kozlík v zápase vsítil branku a jednou přihrál.

Závěrečný den odehráli Třinečtí také dva zápasy. Dopoledne se v Ostravě konalo třetí turnajové derby. Atmosféra mezi Vítkovicemi a Oceláři by se dala krájet a v zápase proběhlo hodně ostrých šarvátek. Napínavá podívaná skončila lépe pro třinecké hokejisty, kteří urvali těsnou výhru 5:4. K cenné výhře přispěl dvěma přesnými zásahy Matěj Kozlík. Odpoledne byli posledními vyzyvateli Ocelářů hokejisté Vsetína. Přes střelecky nabitou první periodu se nakonec Ocelářům podařilo Valachy zdolat 7:2. Hattrickem přispěl k vítězství Dawid Wawrzkiewicz. Výhra tak zajistila zisk zlata a dorostenci vyhráli turnaj podruhé v řadě.