Dominik Molin: Věděli jsme, že venkovní zápas bude hodně důležitý

13.03.2017 · Martina Sikorová
Povedené dva zápasy, výhry 3:0 a 4:1. Starší dorostenci v sérii proti vítězi dlouhodobé části vybojovali postup do dalšího kola a už v úterý je čeká první semifinále proti Kometě. Jak čtvrtfinálovou bitvu s Pardubicemi viděl útočník Dominik Molin?

Ve čtvrtfinále jste hráli proti vítězi dlouhodobé části. Jak těžkým byly Pardubice soupeřem?

Bylo to velmi těžké. Uvědomovali jsme si důležitost obou zápasů a nic jsme nechtěli podcenit. Pardubice mají velmi silný tým, museli jsme se na ně dobře připravit.

Začali jste na hřišti soupeře. Jak se vám v Pardubicích hrálo?

Bylo by pro nás lepší začínat doma, věděli jsme ale, že venkovní zápas bude hodně důležitý. Také jsme k němu tak přistoupili a jeli tam vyhrát. Hrálo se nám tam dobře.

Na první gól se v Pardubicích čekalo až do třetí třetiny.

Bylo to hodně náročné. S klukama jsme si ale věřili, že to zvládneme a porazíme je. Myslím, že nakonec rozhodla trpělivost a hlavně to, že jsme hráli dobře z obrany. Hodně důležité bylo taky to, že jsme dodržovali taktické pokyny.

Domů jste se vrátili s možností celou sérii ukončit a to se vám také povedlo. Jak moc důležitý byl vyrovnávací gól chvíli před koncem úvodní třetiny?

Ten gól nás hodně nakopl a pomohl nám k obratu celého zápasu. Hlavně u nás stálo štěstí, které je někdy potřeba.

U vítězného gólu Dana Przybyly sis připsal asistenci. Mohl bys tu akci popsat?

Po vyhraném vhazování vznikl na chvilku chaos, puk se nakonec odrazil k Přajbovi a ten ho zavěsil do sítě.

A na ledě jsi byl taky v posledních sekundách této série.

Když se nám podařilo dát gól do prázdné branky a rozhodnout, byl to parádní pocit. Z vítězství i postupu do dalšího kola.

V semifinále si zahrajete proti Kometě. Co od této série očekáváš?

S klukama očekáváme jednoho z nejsilnějších soupeřů. Bude to těžká série.

Dnes v 17:30 | Jun.
HC Kometa Brno