Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
MISTR 2023/2024
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Doma jsme body nechtěli ztratit, tvrdí Peter Hamerlík

12.09.2014 · Martin Stebel
Historicky premiérové extraligové domácí střetnutí ve WERK ARENĚ dopadlo pro Třinec pozitivně! Oceláři prezentovali nezlomný charakter, dokázali v poslední periodě otočit nepříznivý vývoj a zdolat Pardubice "fotbalovým" výsledkem 2:1. Nemalou zásluhu na triumfu má zcela bez debat Peter Hamerlík, jenž podržel tým několika famózními zákroky.

Na úvod sezony moc branek nepadlo, ale gólmani na obou stranách si na nedostatek práce stěžovat nemuseli...

Byl to pro mě velmi těžký zápas. Nemusel jsem sice čelit příliš velkému počtu střel, ale když už Pardubice měly šance, byly to tutovky, něco jsem chytil, občas mě puk trefil. Jsem hlavně rád za tři body, protože první utkání v nové hale není jednoduché, byla to důležitá výhra a jsem rád, že jsem klukům pomohl.

Byl to už od rána den, kdy gólman vnitřně cítí, že všechno půjde podle představ?

Abych byl upřímný, ráno jsem se nemohl probudit, byl jsem nějaký ospalý. I po obědě jsem spal skoro tři hodiny, což na moje poměry není obvyklé, byl jsem trochu malátný. Od rána jsem se úplně ideálně necítil. Až k večeru se to zlomilo. Dneska nám pomohla fantastická atmosféra. Bylo trochu cítit nervozitu, protože první utkání v nové hale, to je vždy nějaký tlak.

Vypadá to, že na úvod sezony má Peter Hamerlík výtečnou formu. Naposledy čisté konto během utkání Ligy mistrů v Bernu, nyní znovu spolehlivý výkon...

Je to teprve začátek sezony, nedá se hovořit o tom, jestli mám formu. Se Šimonem jsme měli výbornou kondiční přípravu, oba jsme měli teď v létě poměrně vyrovnanou formu. Uvidíme, jak to půjde dál. Dneska se trošku potěšíme výhrou, ale v neděli nás čeká další těžký zápas.


Oceláři mají vyrovnanou brankářskou dvojici. Kdy vám trenéři oznámili, kdo dostane v pátek důvěru mezi třemi tyčemi?

Zhruba ve středu jsme měli s trenéry sezení, kde nám vysvětlili situaci. Detaily ale nemohu prozradit. Se Šimonem máme extrémně nadstandardní vztah, navzájem si přejeme jen to nejlepší. Jestli bude chytat on, nebo budu v brance já, to záleží jen na momentální volbě trenérů.

Další extraligové kolo budete v neděli hrát znovu na domácím kluzišti...

Doma cítíme tlak, je to opravdu složité. Ze začátku nám dost odskakoval puk, led nebyl ideální. Doma by se ale body ztrácet nemělo. Nechceme si nechat utéct začátek soutěže.

WERK ARENA dnes byla oděna v bíločervené barvě. Byl prostor a čas tohle z brankoviště vnímat?

Jasně. Atmosféra i vše okolo bylo parádní. Už nástup na led byl ve velkém stylu, akustika je tady fantastická, kulisa byla opravdu moc pěkná. Klub se stará, aby vše fungovalo, navíc nám dnes pomohli fanoušci. Navzdory tomu, že ze začátku se nám nedařilo, diváci stále fandili. Jsem proto rád, že jsme se odvděčili výhrou.