Do Werk arény přilétnou prvoligoví Orli

12.08.2009 · Martin Stebel
Třetím rivalem Ocelářů v letním Tipsport cupu bude soupeř, který před zahájením prvoligové sezóny mírně pozměnil oficiální název - Orli Znojmo. Jihomoravanům se zatím v pohárové soutěži nedaří. Ve třech duelech doposud nezískali ani bod. Postupně podlehli Kometě, Zlínu a naposledy v Hostan aréně nestačili na Vítkovice. Zda-li tuto nelichotivou bilanci přeruší na třineckém ledě, se můžete přesvědčit ve čtvrtek od 17.00h.

O soupeři

Jak je všeobecně známo, Orli od nové sezóny již nefigurují na extraligové mapě, ale budou hrát první ligu. Taky proto znojemský kádr doznal oproti loňsku rozsáhlých změn. Brněnská Kometa téměř "vytunelovala" znojemskou sestavu. Trvaj, Bičánek, Mojžíš, Dopita, Erat, Selingr. To jsou jen některá jména hráču, kteří opustili sympatické městečko u rakouských hranic a přesunuli se do jihomoravské metropole. Naopak kádr Orlů doplnili právě někteří hokejisté z Brna (Horčička, Protivný, Morava, Sojčík, Sedlák, Staněk, Kýhos). Pro novou sezónu vedení Znojma získalo i novou tvář na trenérskou lavici. Oním koučem je v Třinci dobře známý Jan Neliba.

Dosavadní výsledky v Tipsport cupu:

Znojmo - Kometa Brno 1:4

Zlín - Znojmo 7:2

Znojmo - Vítkovice 2:3

O Třinci

Rovněž Oceláři v letním Tipsport cupu zatím zrovna nezáři. Po premiéře ve které podlehli vysoko 2:9 Zlínu, alespoň bodovali ve Vítkovicích, kde kapitulovali až po samostatných nájezdech 3:4. Zlepšující trend formy potvrdili v útery v Bratislavě. Místní Slovan zdolali díky zlepšenému výkonu v poslední třetině 3:1. Před konfrontaci s Orly je ohledně třinecké sestavy mnoho otazníků. Třinec je tradičním účastníkem trenčínského RONA cupu, který startuje právě v den zápasu se Znojmem. Třinečtí trenéři proto musí řešit zajímavý rébus, kdo z hráčů nastoupí na domácím ledě v poháru a kdo se popere o turnajové body na Slovensku. Zápas proti domácímu Trenčínu je totiž na programu ve čtvrtek od 19.00h. Jelikož na začátku přípravného období je kádr Ocelářů široký, dá se předpokládat, že postavit dvě konkurenceschopné mužstva nebude neřešitelný problém.

Dosavadní výsledky v Tipsport cupu:

Třinec - Zlín 2:9

Vítkovice - Třinec 4:3 po s.n.

O zápase

Úvodní buly v zápase mezi Třincem a Znojmem bude ve Werk aréně vhozeno v 17.00h. Jako obvykle bude pro čtenáře webu hcocelari.cz připravený i textový onlajn přenos.