David Nosek: Doufám, že mi změna prospěje

11.01.2014 · Martin Stebel, Roman Zajíček
Vítězné utkání Ocelářů v Brně mělo značně pikantní náboj především pro Davida Noska, který v mužstvu z Kajot arény strávil podstatnou část sezony. Jaké dojmy v něm páteční duel zanechal?

Na téma zápasového hodnocení:

Jsem rád, že se nám povedlo zvítězit a přiblížit se Brnu v tabulce na tři body. Byl to důležitý zápas, je výborné, že jsme ho zvládli. Prvních pět minut třetí části jsme ještě hráli velmi dobře, napadali jsme soupeře a k ničemu moc ho nepouštěli. Domácí ale dokázali snížit z přesilovky, vzápětí na to přidali ještě jednu branku. Kometu to tak patřičně nakoplo a byla hodně nebezpečná. Naštěstí se nám výsledek podařilo udržet a celý zápas jsme si ještě více nezkomplikovali.

Na téma osobní prestiže:

Nebyl jsem v Brně tak dlouho, aby to byla velká změna. Působil jsem tady jen asi půlrok, většinou jsem v Rondu byl jako host. Nebyl to proto nezvyk. Domácí a hostující kabinu jsem si opravdu nespletl (směje se).

Brněnský Jan Káňa a David Nosek. foto: Michal Eger

Na téma adaptace do nového týmu:

Doufám, že mi změna prospěje, i když vím, že přechod do jiného mužstva, které hraje jiný systém, není úplně jednoduchý, člověk si musí zvyknout. Věřím, že si to brzy sedne a potom to bude jen lepší.

Na téma "špionážní činnosti" rivalů:

Moje konzultace nebyla zapotřebí. Během týdne jsme měli několik sezení, kde jsme rozebírali hru Komety u videa. Brněnskou hru jsme si do detailů analyzovali, proto jsem ani nebyl požádán, abych k tomu něco doplňoval.

Na téma hecování bývalých spoluhráčů:

Prohodili jsme spolu několik slov až během podávání ruky na závěr, celý můj přestup se totiž seběhl tak rychle, že jsem se ani nestihl s nikým rozloučit. Teď už jsem v novém týmu a mám myšlenky jen na Třinec.

Odehrané v 18:00 | Muži