Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Daňo: Musíme být připravení na všechno

26.02.2023 · Adam Sušovský
Dalším gólem se přiblížil ke koruně krále extraligových střelců, stejně jako z předchozích zásahů ale nakonec MARKO DAŇO ani teď moc velkou radost neměl: Oceláři na Spartě prohráli 2:4 a je definitivně jasné, že budou muset do předkola. "Máme zkušené mužstvo, zvládneme to," říká Daňo.

V čem jste dnes byli horší než Sparta? 

Těžko říct. Myslím, že jsme hráli celkem dobře, ale Sparta využila všechny šance, které jsme ji nabídli. Na konci byli šťastnějším mužstvem, zatímco my jedeme domů s další prohrou. 

Jak velká facka byly dva inkasované góly z prvních dvou střel na branku v rozmezí třiadvaceti sekund na začátku zápasu? 

Vstoupili do zápasu dobře. Bohužel jsme pak celý zápas museli dotahovat. Na začátku třetí třetiny jsme se jim přiblížili, pak jsme je tlačili, ale bohužel už nám to tam nepadlo. Dva rychle inkasované góly samozřejmě trošku mužstvo posadí dolů, ale v zápasech se i tohle stává, musíme být připravení na všechno. Snažili jsme se z toho vzpamatovat, myslím, že jsme pak hráli dobře. Škoda, že jsme nevyužili více šancí. 

Dal jsi gól a odskočil jsi v tabulce střelců. Máš z toho radost, když se týmu nedaří? 

Je to náročné. Snažím se góly pomáhat mužstvu, být pro něj přínosem, ale bohužel se momentálně trápíme. Čekají nás ještě dva zápasy. Věřím, že je zvládneme a připravíme se na play off. 

Jak důležité pro vás bude poslední dva zápasy zvládnout a naladit se na předkolo? 

Půjdeme od zápasu k zápasu a uvidíme, co z toho bude. Věřím, že tady máme dost zkušené mužstvo na to, abychom se na play off připravili. Máme ještě čas. 

Po dnešku je definitivně jisté, že Oceláři budou muset do čtvrtfinále přes předkolo. Je to vleká komplikace vzhledem k ambicím?

Bude to náročnější cesta, zápasů bude o něco víc. Ale máme tak zkušené mužstvo, že zase můžeme pomýšlet na co nejvyšší příčky. Ať už to bude jakoukoliv cestou.