Daňo: Byli jsme nedisciplinovaní, nové pravidlo sehrálo velkou roli

01.09.2023 · Adam Sušovský
Gólová přestřelka, emoce nahoru a dolů, bohužel se špatným koncem pro Oceláře. Třinec vstoupil do nové sezony porážkou 6:7 v prodloužení se švýcarským Rapperswilem, úřadující šampioni doplatili i na nové pravidlo, které neruší přesilové hry po vstřelené brance. Utkání hodnotil jeden z třineckých střelců Marko Daňo.

Šest gólů ve třetí třetině, ztracené vedení 5:2, na vlastní kůži dost tvrdá lekce nového pravidla: Švýcaři se vrátili do zápasu díky dlouhé přesilovce 5 na 3, která nekončila vstřelením první branky. Jak se ti takový zápas popisuje?

Když hrajeme se soupeřem s takovou přesilovkou a dáme mu možnost hrát pět na tři celé dvě minuty, přičemž naši hráči nemohou opustit trestnou lavici, je to náročné. Byli jsme nedisciplinovaní a nové pravidlo sehrálo v zápase velkou roli. Musíme se s tím do příště popasovat. Je to zajímavé pravidlo a my si takhle dobře rozehraný zápas nemůžeme dovolit ztratit.

V závěru zápasu jsi trefil tyčku, mrzí to hodně?

Nahrával jsem Kebovi žabkou, uteklo mu to. Pak jsem to chtěl dávat zadovkou Nestymu, zase se to odrazilo a šlo to do tyčky. Tam hrály hlavní roli centimetry, odrazilo se nám to na špatnou stranu. Soupeř šel do přečíslení dva na jednoho a sehráli to pěkně. Ve třetí třetině byli lepší, nabídli jsme jim velké šance a oni je využili. Mrzí nás prohra, máme jen bod, musíme dál.

Jak náročný byl Rapperswil soupeř?

Věděli jsme, že budou rychle bruslit a hrát krátké přihrávky. Mají vysokou kvalitu, to se ukázalo i v přesilovkách. Věděli o sobě, skončili ve švýcarské lize třetí. Dobrý a náročný zápas, popasovali jsme se s tím relativně dobře. Narazili jsme na silného soupeře a bohužel to nedotáhli do vítězného konce.

Jak hráči prožívají takový zápas, plný bláznivých zvratů?

Nebyla to ta naše hra, na kterou jsme zvyklí. Někdy ale jsou zápasy takové. Kdyby se hrálo pět na pět, věřím tomu, že bychom zavřeli střední pásmo a výsledek si pohlídali. Nové pravidlo nám to neumožnilo, Švýcaři využili svou šanci. Klobouk dolů před nimi.

Když dáme stranou porážku, oslavil jsi gólem narození syna?

Jsem rád, že mi to tam padlo. Snad to tak bude i další zápas pokračovat a jsem rád, že malý je zdravý, manželka je zdravá a můžeme se z toho radovat. Asi máte pravdu, byl to gól i pro něj.

Dnešním dnem odstartovala ostrá sezona, jste rádi za návrat do soutěžního kolotoče a zápasů, ve kterých o něco jde?

Dlouho jsme na to čekali, přestávka už byla dlouhá. Jsme naladěni na ligu a tyhle zápasy jsou soutěžní. Věřím, že v dalších duelech získáme body a bude se nám dařit lépe než dnes. Musíme se lépe připravit, ještě víc se sehrát. A snad se nám vrátí do sestavy i někteří zranění kluci.