Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
MISTR 2023/2024
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Daňo chválí Kacetla i hráče, kteří vlastním tělem bránili tlak Sparty

26.03.2023 · Adam Sušovský, foto: Jiří Bezucha
Zápas, jaký historie extraligových bitev možná nepamatuje. Další večer, jehož hlavní roli přebral brankář Ondřej Kacetl. Vychytaná nula jde za třineckým fantomem, ale taky za jeho spoluhráči: Oceláři na Spartě zblokovali enormní množství střel, vyhráli 3:0 a mají mečbol. „Šli jsme si za tím,“ prohlásil Marko Daňo. Nejlepší střelec základní části se v play off trefil poprvé!

Začněme teda od konce, ulevilo se ti hodně, když jsi střelou do prázdné branky na 3:0 prolomil své trápení?

Já jsem rád za ten gól, ale důležitější je výhra. Nešlo to mými góly, snažil jsem se proto v předchozích zápasech pomáhat týmu jinak. Věřím, že to tak bude pokračovat dál a že pomůžu ještě k tomu poslednímu, nejdůležitějšímu kroku v sérii. 

Navzdory pověsti nejlepšího střelce týmu jsi byl dnes jedním z těch, kteří zblokovali nejvíce střel. Uvědomuješ si to?

Tohle je play off hokej. I když se mu daří v sezoně střelecky, musí blokovat střely, vyhrávat souboje a věřit, že i to trápení střelecké zlomí a začne to fungovat tak jako v základní části. Série ale bude ještě náročná, věřím že ji zvládneme. 

Jak bys jinak popsal dnešní vydřené vítězství 3:0? 

Úžasný výkon, zvládli jsme spoustu oslabení. Káca byl výborný, klobouk dolů před nim i ostatními. Za výhrou jsme si dnes šli. Věřili jsme, že tady můžeme vyhrát a že si přivezeme před vlastní diváky mečbol. Děkujeme i těm, co tady dneska byli s námi. Byli slyšet, mají svůj podíl.

Sparta měla drtivý tlak zejména ve druhé třetině, podařilo se vám ubránit čtyři oslabení v řadě. Byl to klíčový prvek zápasu?

Když ubráníme tolik oslabení, musí to mužstvo nakopnout. Odehráli jsme to úžasně, obětavě. Stálo nás to sice hodně sil, ale máme den na regeneraci a na to, abychom se připravili na další zápas. Když předvedeme v úterý podobný výkon, budeme úspěšní. 

Jak moc zápas ovlivnil první gól, který vstřelil Martin Růžička a donutil Spartu dotahovat?

Tyhle zápasy jsou hodně náročné a první góly jsou důležité. Jsme rádi, že to tam padlo nám. Šli jsme si za tím. První gól nás uklidnil, srovnali jsme hlavy a hráli hokej, který se nikomu nelíbí. 

Jak bys popsal výkon Ondřeje Kacetla?

Výborná práce v brance. Úspěch jde za nim i za těmi, co obětovali své tělo, aby blokovali střely. 

Jak se do příště vyvarovat tolika vyloučeným?

Ne vždy je to jednoduché. Když soupeř tlačí, fauly přijdou. Já věřím, že to doma zvládneme.