Daniel Rákos: Takhle hrát v obraně? To se už nesmí stávat

22.12.2012 · Adam Sušovský
P r a h a - V Praze se nedařilo. Oceláři podlehli Spartě 2:4 a Daniel Rákos po utkání přiznal, že zaslouženě. "Nehráli jsme, co jsme chtěli. Takhle bránit už příště nemůžeme," řekl Rákos.

Třinec přijel pro body, na Spartu totiž umí. Vždyť na jejím ledě naposledy nebodoval téměř před třemi lety.

Dnes ale tahle série skončila. Třinec se tempu rozjetých domácích nemohl rovnat a po celý zápas marně honil velkou ztrátu. "Příště to nesmíme nechávat na poslední chvíli," řekl po zápase nejlepší Ocelář na hřišti Daniel Rákos, který slepeným gólem dal hostům osm minut před koncem zbytečnou naději.

Takhle jste si asi dnešní zápas nepředstavovali, že?
Je to velká škoda. Přijeli jsme si tady pro body a vůbec nic nám nevyšlo. Je to velke zklamání.

Třinec se trápil v útoku, hořel v obraně. Co se stalo?
Hlavně v té první třetině. To jsme byli rádi, že jsme neprohrávali ještě víc. Hrála jenom Sparta, my vůbec nestíhali. A už vůbec se nám nemůže stávat, že nám budou chodit do obrany, jak se jim zlíbí. Kolikrát se stalo, že jeden hráč šel do dvou naších beků a stejně prošel. To se prostě dít nesmí.

Čím to bylo?
Bylo to špatné už v první třetině. Nehráli jsme vůbec to, co jsme chtěli a co jsme tady na Spartě měli. Hodně dlouho jsme se dostávali do zápasu, a když už to šlo, bylo pozdě.

Co se dnes vůbec stalo s pověstným třineckým útokem? Vždyť v prvních dvou třetinách jste na Neuvirtha vystřelili jen sedmkrát...
Vůbec nevím, čím to bylo. Nechápu to.

Přesto jste z minima vytěžili dva góly a hodně znervózněli domácí. Věřil jste hodně, že obrat dotáhnete do konce?
Věřil, ale už to přítě nemůžeme nechávat na poslední chvíli. Kolik bylo? Osm minut do konce? Je to škoda. Myslím si, že jsme měli šance už ve druhé třetině, ze kterých jsme se mohli do zápasu vrátit dřív.