Partnerský klub Nadační fond President Cup
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Daniel Rákos: Myslím, že jsme si doma vybudovali slušnou tvrz

12.10.2014 · Martin Stebel
Oceláři nepolevují ve vítězné krasojízdě! Dalším týmem, který odcestoval z WERK ARENY s nepořízenou, je pražská Slavia. Na celkovém triumfu v poměru 4:0 měl značný podíl dvougólový Daniel Rákos. Důležitým okamžikem duelu byla rovněž vítězná potyčka Adama Rufera, který v prvním dějství srazil k ledu Tomáše Beňoviče.

Gratulace k povedenému utkání a dvěma gólům. Po první třetině to ale tak výborné nebylo...

Myslím si, že to byl zatím nejtěžší domácí soupeř. Pořádně jsme nevěděli, jestli budou mít obranu odstoupenou nebo po nás půjdou. Docela rychle to měnili a dělali nám problémy. Většinou soupeř hraje buď jedním nebo druhým stylem, ale Slavia hrála oboje. Než jsme si zvykli, chvíli nám to trvalo.

V minulosti jsi častěji nahrával na góly, letos to vypadá na střelecké probuzení...

Byl bych rád, pokud by se mi střelecky dařilo. Musím ale hrát stále svou hru, potom možná přijde i bonus v podobě gólů.

V první třetině byl k vidění vítězný souboj Adama Rufera s Tomášem Beňovičem. Nakoplo vás to?

Byl to určitě dobrý přístup Rufíka, který se toho nebál, tak by to mělo vypadat.

Pátá domácí výhra v řadě. Z WERK ARENY se pomalu stává nedobytný hrad...

Hlavně to nezakřiknout a dál přistupovat k zápasům jako dnes. Myslím si, že jsme si doma vybudovali slušnou tvrz. Hlavně nesmíme zpychnout a dál produkovat naší hru.

Nebyly pro vás dresy Slavie poněkud matoucí? Barevná odlišnost nebyla příliš patrná...

Máte pravdu. Už před zápasem jsme si říkali, že na dresy si musíme dát pozor, protože Slavia má z jedné strany dresy červené, které vypadají trochu jako naše. Někteří naši kluci na tohle nadávali, že se zbytečně zbavili puku a nahráli soupeřům.


------------------------------------------------------------------------------------------

ADAM RUFER: BYLA TO SPONTÁNNÍ REAKCE


Adame, i podle slov spoluhráčů byla vítězná potyčka s Beňovičem v první třetině pozitivním faktorem, kdy se mužstvo zdravě navnadilo...

Byl jsem jednoduše nejblíž. Určitě to byl faul na Poldu, navíc jejich hráč do mně taky najel. Vycítil jsem to jako signál, proto jsem do té potyčky šel. Asi jsem ho trefil dobře, ale sám nevím, kam to přesně mířilo. Až na trestné lavici jsem si celou situaci znovu přehrával v hlavě, byla to spontánní reakce. Bylo to krátké, ale nechtěl jsem tu potyčku nějak protahovat. (Do rozhovoru se vložil okolo procházející Jiří Polanský: "Já mu nechci lichotit, ale fakt nás to nakoplo!")

Jaká byla reakce trenérů?

Venca Varaďa mě pochválil (směje se).

Můžeme tedy od Adama Rufera i v dalších zápasech očekávat roli ochránce spoluhráčů?

Nejsem tady od toho, abych vedl kanadské bodování. Máme vyvážený tým, kde jsou techničtí hráči, ale máme i hráče, kteří umí přitvrdit. Tento souboj prostě vyplynul ze hry.

Vaše vítězná série se prodloužila na sedm zápasů. V čem tkví kouzlo?

Důležité bude, abychom zůstali u našeho systému, protože když to plníme, daří se vyhrávat, navíc inkasujeme málo gólů. Hlavně teď nesmíme létat hlavou v oblacích, ale dál pořádně makat. Potom se mohou dostavit další hezké výsledky.