Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
MISTR 2023/2024
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Daniel Rákos: Měl jsem obrovskou chuť do hokeje!

26.09.2014 · Martin Stebel
Střetnutí Ocelářů a Plzně nabídlo urputný hokej, ve kterém dlouho hrály prim defenzivy. Třinečtí však díky zvýšené aktivitě ve druhé části dokázali svého rivala zdolat 3:1. Zdařilý comeback do sestavy prožil domácí útočník Daniel Rákos, jehož branka na 3:0 definitivně zlomila odpor houževnatých Západočechů.

Návrat po sedmitýdenní pauze bez zápasového zatížení se povedl na jedničku. Pohledem z tribuny bych řekl, že chuť do hokeje byla velká...

Je tomu tak. Měl jsem obrovskou chuť do hokeje. Přiznám se ale, že jsem měl taky trochu obavy, abych návrat neuspěchal. Ještě před několika dny jsem uvažoval, jestli nastoupit teď nebo ještě počkat. Nakonec rozhodlo to, že někteří kluci jsou zranění. Jsem za to rozhodnutí rád, navíc se vyhrálo.

Kdy se definitivně rozhodlo, že zdravotní stav je natolik uspokojivý, aby umožnil dnešní start?

Ve středu jsme měli náročnější trénink, který byl zaměřen na osobní souboje. Cítil jsem, že je to v pořádku, proto jsem si říkal, že do hry zasáhnu.

Jak tedy tělesná schránka zvládla větší fyzickou zátěž po tak dlouhé absenci?

Po dvouměsíční pauze mi trochu chyběla větší hokejovost, ale věřím, že se do toho brzy dostanu, a bude to lepší a lepší. Výhra určitě potěšila, jen mě mrzí, že jsem v oslabení nevyhodil puk, a inkasovali jsme čtyři sekundy před koncem. Celý zápas nás Šimon držel, je škoda, že nemá nulu. Jako pokladník bych ho zkasíroval (směje se). Důležité je ale vítězství!


Dlouhá pauza bez hokeje byla jistě psychicky náročnější...

První dny po zranění byly opravdu těžké. Bylo to trochu deprimující. Člověk je zvyklý na nějakou zátěž, najednou nemůže dělat nic. Po třech týdnech, kdy člověk konečně může začít cvičit, dělat trénink třeba na kole, tak pro psychiku to bylo hned lepší.

Hodně šanci jste si během utkání trochu paradoxně vytvářeli ve vlastním oslabení...

Možná to bylo plzeňskou lehkovážnosti, mysleli si, že jich je o jednoho navíc, tak se nemůže nic stát. Snažili jsme se narušovat jejich rozehrávku a dostávat se do zakončení. To se nám většinou dařilo.

Dnešním duelem Oceláři zahájili sérii čtyř zápasů doma. Vnímáte to jako výhodu?

Když ty zápasy vyhrajeme, bude to určitě výhoda (směje se). Může to být nějaké plus, že nemusíme nikam cestovat, ale můžeme se v klidu připravit v domácím prostředí. Osobně to jako výhodu rozhodně vnímám. Doufám, že doma budeme úspěšní!