Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Daniel Krejčí: Snad už jsme špatné období zažehnali

08.12.2013 · Martin Stebel
Mohutný balvan mohl spadnout v nedělním podvečeru ze srdcí mnohých příznivců hokeje pod Javorovým. Po čtyřech porážkách Slezané konečně zabrali a zdolali Zlín spíše fotbalovým výsledkem 2:1. Zajímavé střetnutí absolvoval obránce Daniel Krejčí, jenž byl po odvážném sólu autorem vítězné branky.

Po předešlých zápasech trenéři poněkud pozměnili jednotlivé obranné dvojice, což možná přineslo pozitivní efekt...

Asi to chtělo změnu, nějaký nový impuls, proto drobně proházeli složení obran. Jsem rád, když dostanu víc času na ledě. Trenéři se snažili rovnoměrně točit všechny lajny. Nastoupil jsem s Pepou Hrabalem. Nejde jednoznačně říct, jestli to byl dobrý tah, ale je fakt, že jsem byl na ledě častěji. Oproti minulým zápasům jsme jednoduše hráli dobře směrem dozadu.

Zaznamenal jsi svou letošní druhou branku, tentokrát v opravdu efektním stylu...

Na ledě jsem byl dlouho, uvažoval jsem, že už vystřídám, ale nakonec bylo vše jinak. Jejich bek vyhazoval puk z obranného pásma, zkusil jsem pokračovat dopředu, vyšlo to, sám jsem byl překvapený. Kluci mě pochválili, mám proto radost.

Povedla se ti pěkná trefa, ovšem také nechtěná asistence u Leškovy branky...

Když se vám podaří takový gól, tak hráč si může myslet, že je nejlepší na ledě. Možná proto jsem se vznášel v oblacích a zavinil zlínský gól. Měl jsem hrát víc dozadu, závěr byl nervózní, naštěstí jsme to zvládli. Ke konci jsem se modlil, abychom to udrželi. Snad už jsme špatné období zažehnali a teď to bude jen lepší.
Proti Zlínu se vám letos daří. V pořadí třetí výhra, což už asi není náhoda...

Sám nevím, proč tomu tak je. Proti Zlínu jsme vyhráli i v přípravě, od té doby si na ně zkrátka věříme. Jsou soupeři, na které naopak neumíme, ale Zlín to rozhodně není.

Dvakrát se střelecky prosadili obránci. Kde osobně spatřuješ důvody toho, že útočníci momentálně gólově mlčí?

Od začátku se snažím hrát směrem dopředu aktivně. Trenér nás k tomu občas nabádá, že jeden bek může útočit, když je druhým obráncem vzadu zajištěn. Počítám, že útočníkům něco řekneme, ale spíš jen v legraci. Věřím, že kluci se v útoku brzy zvednou a budou se prosazovat. Dnes to jednoduše byla světla chvilka nás obránců.

Parádní formou se znovu prezentoval Šimon Hrubec. Jeho podíl na třech bodech je asi značný...

To každopádně, Šimon chytal parádně. Soupeř měl hodně střel, dorážek. Snažili jsme se střely "vyklekávat", ale k brance něco prošlo, gólman nás v těch momentech podržel. Patří mu obrovské díky.

Čtyřikrát v řadě se prohrálo. Byla z toho důvodu ze strany klubového managementu nějaká ultimáta?

Důrazná domluva zatím nebyla zapotřebí, vedení nás nechalo v klidu, je ale jasné, že ke spokojenosti bylo daleko. Je fakt, že se nedařilo, ale snad jsme to dnes zlomili a bude to už jen lepší!

×
Dnes v 17:00 | Jun.
HC Kometa Brno
HC Oceláři Třinec
×
Dnes v 13:00 | Muži
HC Sparta Praha
HC Oceláři Třinec