Čtvrtfinále Ocelářů proti Kometě v neděli pokračuje

19.03.2021 · Martin Stebel, Michal Samiec
Emoce se zvyšují, tepová frekvence stoupá! Vrchol sezony s oficiálním názvem Generali Česká pojišťovna play off Tipsport extraligy pokračuje v neděli úderem sedmnácté hodiny. Druhé střetnutí třineckých Ocelářů a brněnské Komety můžete sledovat prostřednictvím přímého přenosu stanice ČT Sport.

Sponzorem nedělního utkání mezi Oceláři a Brnem je společnost Refrasil s.r.o

HC Kometa Brno

Kometa v předkole play off s Vítkovicemi ztrácela, ale nakonec navázala na Olomouc, Plzeň či Chomutov a jako čtvrtá v historii samostatné české extraligy dokázala otočit sérii z 0:2 na 3:2 na zápasy. Výraznou měrou k tomu přispěl Karel Vejmelka. Brněnský brankář zlikvidoval 146 střel a dovolil Ostravanům v pěti zápasech jen sedm gólů. "Musím pochválit kluky, zblokovali spoustu střel. Bez týmového výkonu se v play off nedá uspět. Jsem rád, že jsme najeli na ten play off mód," těšilo 24letého gólmana.

"Jsme samozřejmě šťastní, že jsme tohle těžké utkání zvládli a celou sérii dotáhli do vítězného konce. Výborně nám zachytal Karel Vejmelka, zhostil se toho fantasticky a můžeme být vděční za to, že máme takového gólmana. Teď zregenerujeme a se vší pokorou ve čtvrtfinále vyzveme Třinec. Nepůjdeme si jen zahrát hokej, chceme vyhrát," hlásí sebevědomě asistent Jiří Horáček.

Toho na klubovém webu ve své prognóze doplnil bývalý kapitán brněnského mužstva a legenda klubu zpod hradu Špilberku Leoš Čermák: "Oceláři neměli úplně dobrý konec základní části, Kometa je teď v pohodě, mohla by hrát uvolněně. Rozhodovat budou maličkosti a momentální forma."

Předchozí utkání (16.3.2021):

HC Vítkovice Ridera - HC Kometa Brno 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 18. Fridrich (Dej, Werbik) – 1. Valský (Vincour), 38. Mueller (Zámorský), 59. Zaťovič (Mueller, Holík).

Sestava Brna v minulém utkání: Vejmelka – F. Král, Zámorský, Kučeřík, Holland, Gulaši, Svozil, Bartejs – Zaťovič (C), P. Holík, Mueller (A) – Valský, Rákos, Vincour – Plášek, Klepiš (A), V. Němec – Bondra, Šoustal, Schneider.

Z kabiny Ocelářů

Lodivod Ocelářů Václav Varaďa je před sobotním startem play off naladěn na optimistickou notu: "Samozřejmě se na soupeře těšíme. Kometa hrála hodně vyrovnanou sérii s Vítkovicemi. Mělo by to možná jiné grády, kdyby to bylo derby. Brno je pro nás těžký soupeř s výborným prvním útokem a solidní týmovou hrou. Budeme se snažit postoupit dál. Ať vyhraje ten, kdo je lepší a chce to víc. Věřím, že to budeme my."

Bývalý elitní útočník před příchodem k Ocelářů krátce oblékal brněnský dres. To už je ale dávná historie. V čem hledá hlavní přednosti rivala? "Víme, kde je síla Komety. Její první útok je na tom velmi dobře hlavně v přesilových hrách, kde hraje skoro celé dvě minuty. Příležitostí jim nechceme dát moc. A když, budeme se to snažit ubránit. To je klíč. Nedat jim laciné příležitosti. Ale myslím, že oni budou nabádání stejně, protože taky vnímají sílu, jakou máme v přesilových hrách a ve hře pět na pět hlavně v útočné fázi."

V pandemickém období je třeba počítat s každou variantou. Oceláři mají v záloze široký kádr: "Máme tady skupinu z Frýdku-Místku jsou tady vybraní hráči, kteří trénují zvlášť s frýdeckými trenéry. Máme i nějaké mladší hráče, kteří jsou v hledáčku pro případnou pomoc v play off. Testujeme hráče i během tréninkového týdne, nic jsme nechtěli nechat náhodě, snažíme se tomu předcházet. Hráči dodržují hygienické věci, to je samozřejmé. Přál bych si, aby tohle nenastalo, ale může to být jedna z věcí, která i tuhle sérii ovlivní."

Hlavního trenéra pochopitelně těší návrat kapitána Petra Vrány: "Prožil si těžkých čtrnáct dní. Jsme všichni rádi, že je Petr zpátky. Nemá situaci jednoduchou, ale my jako tým i všichni ostatní se mu budeme snažit pomoct. On sám se cítí dobře. Jsme rádi, že je zpátky, je to jeden ze základních kamenů našeho týmu. Hrozně si toho vážíme a přejeme mu, ať se situace zlepší."

Předchozí utkání (7.3.2021):

Madeta Motor České Budějovice - HC Oceláři Třinec 0:4 (0:2, 0:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 10. M. Stránský (Martin Růžička, Gernát), 19. Hrňa, 51. Dravecký (Freibergs, Hrehorčák), 58. Hrehorčák (Jaroměřský).

Sestava Ocelářů v minulém utkání: Štěpánek – M. Doudera, Gernát, Kundrátek, D. Musil, M. Adámek, Freibergs, Jaroměřský – Martin Růžička, Rodewald, M. Stránský – Hrňa, Marcinko, Kurovský – D. Kofroň, M. Špaček, M. Kovařčík – Dravecký, Miloš Roman, Hrehorčák.

O zápase

Hrací den: 2. utkání čtvrtfinále Generali Česká Pojišťovna Tipsport extraligy
Termín utkání: neděle 21. března 2021, 17:00.
Místo utkání: WERK ARENA, Třinec
Onlajn přenos: onlajny.com
Přímý přenos: ČT Sport

Statistika HC Oceláři Třinec HC Kometa Brno
Bilance v Generali Česká play off 5 zápasů, 3/2, skóre 9:7
Bilance doma/venku 3 zápasy, 1/2, skóre 5:5
Vzájemná bilance (play off) 5 zápasů, 1/4, skóre 12:16 (20% úsp.)
Vzájemná bilance (play off) – doma 3 zápasy, 1/2, skóre 8:8 (33% úsp.)
Lídr bodování Martin Zaťovič, Peter Mueller oba 3 (2+1)
Nejlepší střelec Martin Zaťovič, Peter Mueller oba 2
Nejlepší nahrávač Petr Zámorský, Petr Holík oba 3
Nejproduktivnější obránce Filip Král 3 (1+2)
Nejtrestanější hráč Karel Plášek ml., Dávid Bondra, Rhett Holland, Daniel Rákos, Radek Kučeřík, Petr Zámorský všichni 4
Nejlepší v +/- Peter Mueller, Petr Holík oba +2
Vítězné góly Martin Zaťovič, Rhett Holland, Peter Mueller všichni 1
Góly v přesilovce Filip Král, Peter Mueller, Jakub Klepiš všichni 1
Body v přesilovce Filip Král, Peter Mueller, Jakub Klepiš všichni 2 (1+1)
Góly v oslabení Tým dosud nevstřelil gól v oslabení.
Nejvíc gólů v nájezdech Zápasy týmu dosud nerozhodovaly nájezdy.
Brankář s nejlepší úspěšností v nájezdech Zápasy týmu dosud nerozhodovaly nájezdy.
Nejvíce střel na branku Peter Mueller 27
Nejvíce času na ledě Filip Král 26:46