Čtvrteční menu: Pochutnají si Oceláři na poslední Energii?

21.12.2016 · Daniel Ježek, Michal Samiec
Sobota bude ve znamení Štědrého dne, čtvrtek nabídne další extraligové kolo! Oceláři opět hrají doma, soupeřem jim tentokráte bude karlovarská Energie. Souboj týmů z opačných pólů tabulky startuje v 17 hodin, přidají Slezané další korálek na vítěznou šňůru? Nenechte si tento duel ujít!

Sponzorem čtvrtečního utkání s Karlovými Vary je společnost JUR Trans, s.r.o.

HC Energie Karlovy Vary

Týmu ze západního cípu republiky se v letošní sezóně vůbec nedaří. Svěřenci trenéra Jana Tlačila v třiceti kolech zvítězili jen sedmkrát, s celkovým ziskem šestadvaceti bodů proto okupují poslední příčku tabulky. Energie na předposlední Pardubice ztrácí tři body, na desátou pozici, kterou drží Plzeň, pak bodů jedenáct. V posledním kole Karlovarští hostili Olomouc, doma ale prohráli 2:3 v prodloužení.

"Předvedený výkon se nám nelíbil. Nejsme spokojeni. Vůbec jsme nehráli, co jsme si řekli. Chyběl nám pohyb, důraz a v některých situacích jsme hráli komplikovaně. Někdy i ustrašeně. Z toho pohledu je pro nás zisk bodu zlatý. Nemuseli jsme totiž mít vůbec nic,“ řekl asistent trenéra Mikuláš Antonik po posledním zápase.

Podobně hovořil také obránce Tomáš Dujsík: „Důležitý byl první gól, který jsme bohužel obdrželi, byť jsme se na to velmi připravovali. Víme, že se s Olomoucí hraje těžko, když v utkání vede a dnes se to potvrdilo. Jsem rád, že se nám podařilo alespoň srovnat a máme bod. Zápas nám totiž absolutně nevyšel.“ Marodka karlovarského celku čítá dvě jména, mimo hru jsou obránce Marek Baránek a útočník Tomáš Rohan

Poslední zápas Karlových Varů:
20. prosince: HC Energie Karlovy Vary – HC Olomouc 2:3 prodl. (0:1, 1:1, 1:0 – 0:1)
Branky a nahrávky: 34. Mullane (Dujsík, Tomáš Dvořák), 51. Harant (Mullane) – 20. Skladaný (J. Knotek, Laš), 27. Vyrůbalík (Herman, Burian), 62. Strapáč (Jaroměřský).

Sestava Karlových Varů v posledním zápase: Honzík – Harant, Dujsík, M. Rohan, Sičák (A), Tomáš Dvořák, Rýgl, Benák – T. Rachůnek, Tuominen, Mikulík – Vachovec (A), Skuhravý (C), V. Tomeček – Kindl, Stloukal, Gorčík – Harkabus, Gríger, Flek – Mullane.

Z kabiny Ocelářů

Oceláři zatím mohou být se svými výsledky spokojení. Tým kolem kapitána Zbyňka Irgla i nadále vévodí celému extraligovému pelotonu, v úterním kole navíc natáhl šňůru výher na číslovku pět. Hráči s drakem na hrudi, díky zaváhání brněnské Komety, navýšili svůj náskok na čele tabulky na čtyři body, druhou příčku nyní drží Liberec. Svěřenci Vladimíra Kýhose, Reného Muchy a Břetislava Kopřivy si naposledy, potřetí v sezóně, poradili s pražskou Spartou.

“Po pauze jsme viděli krásný zápas, který měl všechny aspekty, byť padly jen tři branky. Šancí ale bylo spousta. Hlavně ve druhé třetině nás podržel brankář, soupeř měl dost příležitostí. Bohužel jsme v závěru druhé části inkasovali gól na 1:1. V poslední třetině to byl urputný boj. My byli šťastnější, tři body jsou velmi cenné,“ radoval se René Mucha.

Ocelářům k výhře pomohla také vydatná podpora přítomných fanoušků, kteří svůj tým hnali k celkově jednadvacáté výhře. „Divákům musím poděkovat za atmosféru. Nebylo znát nic, co se dělo v posledních dnech a týdnech. Diváci byli skvělí, musím říct, že již dlouho tady nebyla tak dobrá atmosféra. Když lidi fandí, hodně nám to pomáhá. Za to jsme velmi rádi,“ děkoval Šimon Hrubec. Přijďte Oceláře podpořit také ve čtvrtečním duelu proti karlovarské Energii!

Poslední zápas Ocelářů:
20. prosince: HC Oceláři Třinec – HC Sparta Praha 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 7. Marosz (Hrabal, Hrňa), 49. Špirko (Marosz, Irgl) – 40. Pech (Forman, Kumstát).

Sestava Ocelářů v posledním zápase: Hrubec (Hamerlík) – Linhart, Hrabal, Jank, Krajíček, M. Doudera, Matyáš, Kania – Hrňa, Marosz, Petružálek (A) – Adamský (A), Kane, Irgl (C) – Rákos, Kreps, Dravecký – Sýkora, Špirko, Martin Růžička – Cienciala.

Poslední vzájemný zápas

Naposledy se oba soupeři utkali na začátku listopadu v osmnáctém kole. Nebyla to strhující podívaná, nebyl to ani třeskutý souboj, který by zvedal nadšené obecenstvo ze sedadel. Oceláři se dvě třetiny střelecky trápili, museli čelit houževnatému rivalovi, který kousal a nutně potřeboval bodovat, přesto favorit díky zlepšené produktivitě v poslední periodě zvítězil 3:0. V pořadí už páté čisté konto sezony vychytal bezchybný gólman Šimon Hrubec.

20. listopadu 2016: HC Energie Karlovy Vary - HC Oceláři Třinec 0:3 (0:0, 0:0, 0:3).
Branky a nahrávky: 45. Marosz (Kreps, Hrabal), 49. Martin Růžička (Marosz, Roth), 57. Polanský.

O zápase

Hrací den: 31. kolo Tipsport extraligy
Termín utkání: čtvrtek, 22. prosince 2016, 17:00
Místo utkání: WERK ARENA, Třinec