Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
MISTR 2023/2024
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Co se dá dělat, nějak to musím dát, popsal nájezd střelec Hrabal

08.08.2012 · Martin Stebel
Vítěznou premiéru v přípravném období zaznamenali Oceláři v měření sil proti dalšímu týmu s hutnickým gigantem v zádech, východoslovenským Košicím. Obrat ze stavu 0:2 na konečných 4:2 odstartoval úspěšným nájezdem tradičně spolehlivý zadák Josef Hrabal.

Jak zní tvůj komentář k úvodnímu utkání letního cyklu?

Kupodivu se mi dnes hrálo dobře, ale je to dáno tím, že už jsme poměrně dlouho na ledě. Většinou se ty první zápasy hrají třeba po čtyřech dnech na ledě, což není vždy dobré. Jsme v plném tréninkovém zatížení dva týdny a proto se cítím v pohodě. Potěšila mě i kvalita ledu, čekal jsem vzhledem k teplému počasí horší, ale bylo to v naprostém pořádku.

Soupeř byl efektivní v zakončení. Dá se skoro říct, že z minima vytěžil maximum...

Košice hlavně vyčkávaly, hrály chytře. Čekal jsem, že budou víc bruslit, napadat. Nabídli jsme jim šance, které dokázali využít a rozhodně musím říct, že to byl kvalitní zápas s dobrým rivalem.


"Hraboš" skórující... foto: Marian Ježowicz

Solidním výkonem se prezentoval košický Hylák. Občas působil jako zeď...

Souhlasím. Je třeba vyzdvihnout jeho výkon. Hodně je podržel a ze začátku jsme na něho nenašli recept. Musím ale pochválit i našeho Petera. Taky on odvedl kus dobré práce.

V poslední minutě prostředního dějství jsi byl v jasné pozici faulován a tvůj nájezd skončil v síti...

Byla to souhra s Vencou Varaďou. Soupeř mě u branky podrazil a před nájezdem jsem si říkal: "Co se dá dělat, musím to nějak dát..." Nevěděl jsem, jak budu zakončovat, ale poté jsem zamíchal pukem a tušil jsem, že gólman se moc nepohne. Vystřelil jsem pod vyrážečku, protože led byl před koncem třetiny ve špatném stavu a nemělo smysl zkoušet nějakou kličku. Naštěstí to prošlo do branky.


...a radující se. foto: Marian Ježowicz

Třetí perioda byla jasně ve vaší režii. Jaké byly instrukce kouče Turka? Nemusel za nepříznivého stavu zvyšovat hlas?

Trenér to bral pozitivně, věřil nám. Dvakrát jsme sice inkasovali, ale stále nám říkal, že to otočíme. Vytýkal nám několik taktických chyb. Udělal jen pár změn v sestavě, což přineslo efekt. Je to jen příprava, ale i tahle výhra nás těší a snad to bude motivace do další práce.