Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Čacho: Oceláři jsou velký kariérní posun

28.06.2023 · Martina Sikorová, Adam Sušovský
První rozhovor s novou posilou Ocelářů, slovenský útočník Viliam Čacho popisuje svůj přestup do WERK ARENY, první dojmy z nových spoluhráčů a ambice, se kterými do Třince přichází.

Jak se těšíš na angažmá v Třinci? 

Jsem velmi rád, že jsem tady. Pro mě je to velký kariérní posun, Třinec je jeden z největších klubů v Evropě. Teď jen doufám, že budeme pokračovat i v další sezoně v tom, co tady kluci nastavili.

Jak se tvůj přestup do Třince zrodil?

Hrál jsem letos snad všechny zápasy v reprezentaci Slovenska a myslím, že v nich jsem se ukázal panu Peterkovi a všem lidem z klubu. Oslovili mě a pak jsme se během pár dní domluvili, ta jednání byla velmi rychlá. Jsem rád, že můžu v Třinci být. 

Radil ses o působení v Třinci se slovenskými spoluhráči z reprezentace?

Ano, prakticky všechny slovenské kluky z Třince znám, takže jsme se o tom bavili. Já se jich ptal a každý z nich mi na klub řekl jen super věci. Z mé strany pak nebylo o čem přemýšlet.

Ve 24 letech přicházíš jako hráč, který byl na mistrovství světa a na klubové úrovni vedl svůj tým jako kapitán. S jakými ambicemi přicházíš do Třince? 

Já tyhle ambice lídra neměl ani v Trenčíně, tady v Třinci jsou navíc hráči, kteří toho odehráli hodně. Tým funguje a já nemám ambice něco měnit, budu se snažit hrát každý zápas naplno a co nejvíc věcí se od spoluhráčů naučit. 

Tým a většinu spoluhráčů poznáváš až teď v průběhu kondičního soustředění v Tatrách, jaké jsou tvé dojmy?

Je to tady dost těžké, ale to je na soustředění vždy. Navíc je to důležité pro to, abychom se cítili dobře na ledě. Makáme a já jsem rád, že jsem tady a můžu poznat spoluhráče. Až na konci července přijdu do Třince na led, budu se mezi nimi hned cítit mnohem líp. 

Už jsi byl v Třinci, stihl sis projít zázemí WERK ARENY? 

Byl. Já už byl v Třinci i na hokeji, sledoval jsem z tribuny jeden ze čtvrtfinálových zápasů se Spartou. A teď jsem se tam párkrát otočil přes léto zařizovat některé věci. Samotná aréna je neskutečná, jedna z nejlepších v Evropě, ne-li nejlepší. 

Přicházíš jako centr v době, kdy Oceláře opustil Tomáš Marcinko. Je to pro tebe výzva?

Tomáše neznám osobně, ale jako hokejista jeho hru sleduju. Je to vynikající centr. Viděl jsem spoustu zápasů, jeho hra je specifická a pro tým velmi potřebná. Taky já se budu snažit týmu pomoct co nejvíc to půjde a doufám, že ho třeba časem pomůžu nahradit. 

×
Dnes v 13:00 | Jun.
HC Oceláři Třinec
HC Kometa Brno