Bylo to vyloženě ubojované utkání, ví Daniel Rákos

13.03.2015 · Martin Stebel
První duel čtvrtfinálové série mezi Třincem a Mladou Boleslaví naznačil, že v play-off se občas rozdíl mezi favoritem a outsiderem smazává. Středočeši podali ve WERK ARENĚ houževnatý výkon, přesto neslaví úspěch. Bojovní Oceláři zvítězili 2:1, rozdílovou trefu vsítil v závěru prostředního dějství DANIEL RÁKOS.

Máte první bod v sérii, ale asi se shodneme, že to byla hodně těžká šichta...

Asi bylo znát, že Boleslav byla ve větším zápasovém tempu. My jsme vlastně šli z nuly na sto, až postupem času jsme se dostávali do rytmu. V kabině jsme si řekli, že play-off není základní část, kdy se to hraje víc hokejově. V play-off to je o něčem jiném.

Po první třetině jste měli na svém kontě jen pět střel na branku, hosté byli aktivnější. Museli trenéři zvýšit během přestávky hlas?

V kabině nemusel být žádný důrazný pohovor, nečekali jsme nic jednoduchého, nemysleli jsme, že vyhrajeme třeba deset nula. Jen jsme si řekli, co by na ně mohlo platit, myslím, že jsme to dokonale plnili. Řekli jsme si, že play-off není základní část, kdy se to hraje víc hokejově. V play-off to je daleko bojovnější, z naší strany to bylo vyloženě ubojované utkání.

Gólové zakončení, vedeme 2:0! foto: Marian Ježowicz

Co říct na téma druhé branky? Situaci dva na nikoho jste vyřešili na výbornou...

Jejich obránci přeskočil puk hokejku a šli jsme s Kubou Klepišem dva na brankáře, sehráli jsme to dobře. Puk divně poskakoval, musel jsem ho trochu zkrotit, nahrával jsem, ale pak jsem dostal puk do prázdné branky. Led nebyl ke konci třetiny ideální, musela tam být stoprocentní koncentrace.

Boleslav působila velkou část střetnutí solidním dojmem...

Každý mančaft, který postoupí do play-off, musí mít nějakou kvalitu. Boleslav to potvrdila v předkole proti Plzni, mají velmi dobře poskládaný tým, z naší strany proto nehrozí podcenění.

...a radost střelce. foto: Marian Ježowicz

V základní části byla vaše marodka početná, ale také během vyřazovacích bojů zatím hrajete v dost oslabené sestavě...

Jak už jste říkal, na tuhle situaci jsme zvyklí, tak vypadá celá sezona, kdy nám stále někdo chyběl. Nehráli jsme v plné sestavě, přesto se dařilo vyhrávat. Těšíme se, až budou kluci zdraví a budeme konečně kompletní.

Dva góly se dnes povedly čtvrtému útoku, což nebývá zcela obvyklé...

V Třinci jsou natolik vyrovnané všechny lajny, že gól může dát v podstatě každá formace. Dnes se to povedlo nám, ale příště to může být někdo jiný. Přiznávám, že tyhle zápasy, kdy je víc soubojů a hraje se hodně do těla, mi vyhovují. Teď už se nesmíme na nic šetřit, musíme ze sebe vydat všechno!