Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
MISTR 2023/2024
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Bude třeba se zamyslet, konstatuje Jan Peterek

20.11.2011 · Martin Stebel
Předposlední listopadový víkend nepřinesl Ocelářům žádné body. Po neúspěchu v Plzni podlehli rovněž pražské Spartě. Neveselo, smutno až téměř truchlivo bylo v nedělním podvečeru u třinecké kabiny, kde se k zápasovému hodnocení odhodlal velezkušený Jan Peterek. Obvykle veselý společník tentokrát nemohl hýřit úsměvy.

Kde spatřuješ hlavní faktor porážky? V čem byla Sparta lepší?

Sparta těžila z rychlých brejků. Tohle byla jejich hlavní zbraň. My jsme propadali v defenzivě, za každou cenu jsme chtěli dát gól, ale nevycházelo skoro nic. Byli jsme hladoví, ale k ničemu to nevedlo. Hráli jsme doma a chtěli zápas rychle rozhodnout ve svůj prospěch, což asi byla chyba.

První inkasovaná branka byla k vidění v třinecké přesilovce, což rozhodně nepřidá na psychické harmonii týmu...

V současné době inkasujeme často ve vlastní přesilovce. V Plzni to bylo stejné. Bude třeba se nad tím zamyslet. To jsou góly, které nás hodně sráží. Místo abychom to využili v náš prospěch, soupeř trestá chybu a skóruje.

O osudu utkání rozhodla druhá třetina. Na vaší straně bylo střelecké soužení, naproti tomu Sparta efektivně využila své šance...

Nedali jsme mnoho nadějných příležitostí. Beru to i na sebe. Měl jsem dát gól do prázdné. Jsou zápasy, kdy dáte góly ze všeho a naopak zápasy, kdy vám nevyjde vůbec nic.


Co říct k aktuální výkonnosti gólmanů?

Naše hra je výsledkem celého týmu, nelze vidět nedostatky jen u gólmanů. Třeba třetí gól. Byla to rána od modré, ale byla tam zároveň i teč našeho obránce. To se chytá opravdu špatně. Snad to Peter brzy hodí za hlavu. On je trochu splachovací, ale každý člověk má nějakou mez. Je jasné, že někdy toho může mít plné zuby. Je mi ho líto, protože vím, že to není jednoduché. Loni to vycházelo a věřím, že i letos přijde forma v pravý moment.

Jak se projevily absence v kádru během nedělního utkání?

Máme kvalitní hráče a nemůžeme se vymlouvat na zranění. Všichni hráči kteří tady jsou, mají výkonnost na extraligu, ale musí to neustále dokazovat. Výsledek je docela krutý, na naší straně byla snaha porvat se o výhru. Absence v týmu pochopitelně nejsou příjemné. Tým je momentálně oslabený, ale na tohle se v žádném případě nemůžeme vymlouvat.

Asi netřeba dlouze polemizovat, že citelně scházel nejlepší kanonýr Adamský...

Chyběl hodně, je to opravdu velká ztráta. Dovede ujet, dovede na sebe strhnout hráče, umí udělat prostor. Martin nám citelně scházel, to je bez debat. Věřím, že brzy bude zpět a pomůže.