Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
MISTR 2023/2024
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Buček: Koukáme se dopředu, na Litvínov jdeme s čistou hlavou

05.03.2023 · Adam Sušovský
Nádherná individuální akce Samuela Bučka z posledního utkání základní části rozjásala třineckou WERK ARENU, ale k vítězství tahle branka nestačila. "Z minulosti se žít nedá, tohle házíme za hlavu a jdeme na Litvínov," hlásil slovenský útočník bezprostředně po zápase.

Závěrečný zápas základní části hokej v tom největším tempu nenabídl, oba týmy už měly v hlavě blížící se play off. Oceláři duel s Mladou Boleslaví nezvládli, ale moc se v tom babrat nechtěl ani nejlepší hráč zápasu, útočník Samuel Buček.

"Náš výkon nebyl takový, jak jsme si představovali. Základní část je ale za námi, co bylo, to bylo. Už se z toho žít nedá. V pondělí si trošku odpočineme, naladíme se na předkolo a půjdeme do něj s čistou hlavou," prohlásil Buček. 

Slovenský útočník se gólově prosadil hned v úvodu zápasu, kdy vyrovnával na 1:1. Buček sám zakončil vlastní brejkovou situaci. "Brankář mi vykryl střelecký úhel, neměl jsem možnost hned střílet. Sekl jsem si proto puk na střed a počkal si, až všichni hráči sjedou před brankáře a zakryli mu výhled. Pak už jsem jen našel skulinku, kterou jsem to hodil na branku. Bylo v tom i trošku štěstí, které k tomu patří," popsal Buček. "Škoda, že to ale nepomohlo k vítězství, to by byl gól cennější." 

Hned po zápase už Buček věděl, že Třinec začne ve středu doma předkolo s Litvínovem. "Nedají nám nic zadarmo. Všechny zápasy hráli nadoraz, budou těžký soupeř. Když do toho ale dáme srdce a přidáme naší hokejovou kvalitu, budeme v sérii úspěšní," dodal Buček.