Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Bezchybný Hrubec: Byla to nejtěžší nula sezony!

24.11.2013 · Martin Stebel
Tak se nám to líbí, pánové! Oceláři zvládli na jedničku druhé víkendové střetnutí a nenápadně stoupají tabulkou. Spolehlivým výkonem se zaskvěl domácí strážce svatyně Šimon Hrubec, vítěznou trefu obstaral Daniel Rákos, dva zásahy přidal Martin Růžička. Všichni tři aktéři povedený duel stručně pro klubový web okomentovali.

Šimone, gratulace k letošnímu čistému kontu s pořadovým číslem čtyři. Jak náročné to tentokrát bylo?

(hluboce vydechuje) Byla to asi nejtěžší nula, která se mi letos povedla. Bylo tam několik závarů, kdy jsem nevěděl, kde mám puk. Tyhle skrumáže jsou pro gólmany ještě nepříjemnější, než například nějaké střely z přečíslení. Je to rozhodně ošemetnější než přímé rány.

Co se vám honilo hlavou v poslední minutě, kdy Kometa tlačila a nula byla v ohrožení?

Ve skrumáži v poslední minutě jsem se snažil hlavně dýchat, byl jsem pořádně zavařený. Opravdu jsem nemyslel na to, jestli udržím nulu. Důležité bylo, že ani eventuální gól soupeře by neznamenal naši bodovou ztrátu. Nebudu ale ukrývat, že z nuly mám velkou radost.

V letošní sezoně jste odchytal téměř všechny zápasy. Jak to zvládáte po fyzické stránce?

Musím se přiznat, že několik kol zpět jsem měl drobnou fyzickou krizi, už jsem si v duchu říkal, že by bylo dobré, aby Hamas přišel. Poslední zápasy jsem ale chytil druhý dech a momentálně se po fyzické stránce cítím výborně.


------------------------------------------------------------------------------------------

Martin Růžička: Chceme si hokej víc užívat!Martine, dvěma góly jste aspoň na chvíli zavřel ústa a klávesnice některým novinářům, kteří stále dokola analyzují, proč to letos střelecky nefunguje, jak tomu bylo loni...

Já ale novinářům nemusím nic dokazovat. Jsem rád, že jsme po sérii, kdy se nedařilo, podruhé vyhráli. Podali jsme kolektivní výkon a zaslouženě máme tři body. Šimon dnes odvedl výbornou práci, nulu má naprosto po právu.

Proč to proti relativně slabším soupeřům nevycházelo a víkendové zápasy byly mnohem lepší?

Proti těm papírově slabším jsme předváděli křečovité výkony. V kabině jsme si k tomu něco řekli, definovali jsme si chyby. Na ledě se to povedlo realizovat, což je výborné. Během hry jsme neměli potřebnou pohodu, řekli jsme si, že si musíme hru víc užít. Je fajn, že se to obrátilo.

Zmínil jste pohodu. Je tento faktor hlavní cestou, která vede k úspěchu?

Pro osobní výkon je pohoda nejdůležitějším aspektem. Snažím se pracovat pro tým a když jsem nedával góly, chtěl jsem být přínosem v jiných věcech. Jsem rád, že teď to vychází a máme další body!


------------------------------------------------------------------------------------------

Daniel Rákos: Potřeboval bych v lize třináct KometSkalp Brna mimo jiné i zásluhou vaší krásné branky. Jaký recept vedl k úspěchu?

Říkali jsme si, že na Kometu bude platit stejná hra, jakou jsme předváděli v pátek proti Slavii. Chtěli jsme se hlavně vyvarovat chyb v naší obranné třetině. Nekoukali jsme, jak se daří, nebo nedaří Kometě. Chtěli jsme předvést výkon, kterým jsme zdolali Slavii, od toho se bylo potřeba odrazit.

Po třech neúspěšných duelech dvě víkendové výhry, to je asi hodně povzbudivá zpráva, že?

Doufám, že touto výhrou si zvedneme sebevědomí a udobříme si naše fanoušky, kteří byli nazlobení, kdy jsme proti papírově slabším nepředváděli dobré výkony. Dvakrát se naplno bodovalo a věřím, že v tom budeme pokračovat.

Velkou zásluhu na výhře má bezesporu Šimon Hrubec...

Šimon chytal výborně i v těch zápasech, které jsme prohráli, bohužel ostatním se směrem dopředu nedařilo. Šimon nás drží celou sezonu.

Letos jste vsítil jen dvě branky, obě se povedly proti Kometě. Cítíte se jako expert na tento tým?

(usmívá se) Potřeboval bych, aby v soutěži bylo třináct Komet, pak by to možná bylo dobré. Nevím, proč tomu tak je. Věřím, že na svůj příští gól nebudu čekat dalších třináct kol.