Adámek: Byli jsme lepší, dva body máme zaslouženě

24.11.2023 · Adam Sušovský
Zase to drhlo, zase Oceláři nezvládli první třetinu a museli ze stavu 0:2 dotahovat. Zlepšený výkon po první pauze ale znamená prodloužení série a export bodů domů za výhru 3:2 v prodloužení. Duel v Mladé Boleslavi hodnotil v rozhovoru s novináři obránce Marián Adámek.

Proč Oceláři znovu nezvládli první třetinu a museli dotahovat stav 0:2?

Zaspali jsme. Nevím, co to s námi bylo. Boleslav si vedení 2:0 zasloužila, ale v kabině jsme si to hned o přestávce vyříkali. Druhou a třetí třetinu už jsme tahali za delší konec, byli lepší a dva body máme zaslouženě.

Gólem na 2:2 jsi posunul zápas do prodloužení ty, jak bys ho popsal?

Já se hlavně snažil trefit branku, to se povedlo.

Oceláři prodloužili sérii minimálně s bodem na třináct zápasů, co na to říkáš?

Já to ani nevěděl. Nesleduju to, fakt. Jsme rádi, ale musíme se taky držet nohama na zemi, pracovat s pokorou. Sezona bude ještě dlouhá a my se musíme soustředit na další zápasy, čeká nás domácí série, kterou potřebujeme zvládnout.

Co říkáš na divoké prodloužení, ve kterém mohly rozhodnout oba týmy?

Pro diváky v hale nebo u televize super. Mohli jsme rozhodnout, oni taky. Hrál se svižný hokej. Nakonec druhý bod máme my, to je dobře.

Oceláři zároveň potřetí za sebou bodují v zápase, ve kterém 0:2 prohrávali. Co to znamená?

Musíme se více soustředit na první třetinu, nedaří se nám to. Často prohráváme a musíme dotahovat. Pořád si to říkáme a pořád to není ono. Musíme se na to znovu podívat.