Irgl do Olomouce, Vlach k Ocelářům!

01.01.2018 · Klub
Začátek kalendářního roku 2018 se nese u třineckých Ocelářů ve znamení změn. Po příchodu staronového kondičního kouče Miroslava Sajlera dochází k pohybu také v hráčském kádru. Útočník ZBYNĚK IRGL míří na měsíční hostování do Olomouce, opačným směrem přichází forvard ROMAN VLACH.

Sedmatřicetiletý Zbyněk Irgl, který působí u Ocelářů čtvrtou sezonu, nastoupil v probíhajícím ročníku do 33 utkání, ve kterých si připsal 10 kanadských bodů za 5 gólů a stejný počet asistencí. Postupem času však dostával vicemistr světa z roku 2006, který strávil sedm let své kariéry v Kontinentální hokejové lize, stále méně prostoru na ledě.

"V poslední době se nám nabízelo několik variant trejdů. My jsme hledali hráče na pozici centra a nabízel se nám Roman Vlach, který je kreativní a má výborné bruslení. Zbyňka jsme se rozhodli vyměnit, protože věříme, že změna prostředí bude pro něho vzpruhou, která ho nakopne k výkonům, jaké předváděl v dřívějších dobách," vysvětluje pozadí novoroční rošády sportovní ředitel Třince Jan Peterek.

Oceláři si od tohoto hostování slibují nejen posílení na pozici středního útočníka, ale také zvýšení produktivity mužstva. Osmadvacetiletý Roman Vlach, který v minulosti působil kromě Olomouce v mateřském Zlíně, Liberci anebo Karlových Varech, přichází pod Javorový s čísly, která by mohla svědčit o jeho aktuální dobré formě. Syn legendárního Rostislava Vlacha zaznamenal v posledních pěti extraligových utkáních 6 kanadských bodů za 2 branky a 4 asistence. Není bez zajímavosti, že svou poslední gólovou radost si připsal před pár dny právě na ledě svého nového týmu, kdy 28. prosince rozhodl utkání Olomouce v Třinci brankou v samostatných nájezdech.

Odehrané v 17:00 | Muži
HC Motor České Budějovice