Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
MISTR 2023/2024
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Přetahovaná s Energetiky za jeden bod

08.10.2010 · Tomáš Vacho
Ocelářům v dnešním utkání s karlovasrkými Energetiky nevyšel vstup do utkání, přesto dokázali dotáhnout dvoubrankové manko a dovést utkání do prodloužení. Hostům se ale zadařilo v samostatných nájezdech a z Třince tak odjíždějí se dvěma body.
9.kolo, pátek 8.10.2010
Třinec
Karlovy Vary
3:4sn
Třetiny: 0:1, 1:1, 2:1 - 0:0  Branky a nahrávky: 35. Peterek (Zíb, Kohn), 47. Bonk (Polák, Varaďa), 52. Bonk (Polák, Lojek) - 7. Kumstát, 21. Zaťovič (Pech, D. Hruška), 49. Košťál (Kumstát), 65. Košťál. Rozhodčí: Hradil, Jeřábek - Novák, Bryška. Vyloučení:4:4. Využití: 0:0. Střely na branku: 30:27. Diváci: 2886. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4.  
Vojtek - Hrabal, Krajíček, Zíb, Hudec, Lojek, P. Hořava, Cartelli, Štach - M. Růžička, Polanský, Kohn - Polák, Bonk, Varaďa - D. Květoň, Peterek, McGregor - Adamský, Podešva, Hrňa
Mensator - Nosek, Čutta, Sloboda, Gřegořek, Kokko, Parýzek, Dobroň, Prošek - Kumstát, Skuhravý, Košťál - D. Hruška, Pech, Zaťovič - Hřebejk, Cyganov, Skladaný - Dej, Melenovský, Sailer

Komentář k zápasu

Dnešní souboj celků z opačných pólů tabulky nezačal podle papírových předpokladů, ani dle představ domácího obecenstva. Západočeši na svého soupeře vlétli ve velkém stylu a výsledek 0:1 po první tercii v jejich prospěch byl pro Třinec ještě milosrdný.

Vše začalo, když se v osmé minutě individuálně střelou mezi betony prosadil Petr Kumstát. Následovala černozelená lavina, která v režii Davida Hrušky mohla způsobit další změnu skóre, ostřílený snajper však na puk v rozhodující chvíli nedosáhl.

Stále ještě běžela osmá minuta a Karlovarští zaútočili potřetí, jenže i tentokrát měli Oceláři štěstí - Sailerova bomba orazítkovala pouze tyč. Ofenzivní projev domácích v prvním dějství držel nad vodou především skvělý Růžička, který stál na konci a u zrodu akcí ze třetí, respektive desáté minuty.

Ani v jednom z těchto případů se však puk za brankovou čáru dopravit nepovedlo, pouze Kohn orazítkoval tyč. Výčet zajímavých situací první dvacetiminutovky uzavřel v osmnáté minutě taktéž na tyč zvonící Martin Zaťovič.

Západočeská převaha pokračovala i po první přestávce, tentokrát se ji ale povedlo rychle a beze zbytku zúročit. Osmapadesát sekund stačilo Martinu Zaťovičovi na to, aby šanci naskytnutou po pohledné kombinaci spoluhráčů Hrušky a Pecha proměnil ve dvoubrankový rozdíl.

Oceláři se ale nevzdali a v následujících minutách hru srovnali. V čase 25:18 domácí rozjeli nebezpečný útok, na jehož konci se ve velmi dobré pozici ocitnul Martin Adamský. Tomu se ale zakončení vůbec nepovedlo.

Vary i přes dvoubrankové vedení na venkovním kluzišti hrály velmi ofenzivním způsobem, což mohlo ve třiatřicáté minutě způsobit domácím další vrásky. David Nosek totiž napřáhl a Martin Vojtek měl velké problémy s krocením nezbedného puku.

V pětatřicáté minutě se dočkal i Třinec. Nejprve bylo k vidění Kohnovo neproměněné sólo, které ztroskotalo až na skvělém Mensatorovi. Za několik sekund však již první brance domácích nedokázal zabránit ani on. Samostatný únik z trestné lavice naskočivšího Jana Peterka byl totiž dokonale zakončený.

Fakt, že domácím se podařilo vstřelit kontaktní branku, zamíchal po druhé přestávce herním projevem obou celků. Energie, která celý zápas hrála prim, se najednou stáhla do defenzívy a snažila se odolávat jedné akci za druhou, které živou vodou polití Oceláři produkovali.

To se jim dařilo přesně šest minut a čtyřiatřicet sekund. Po této době si puk vzal do samosprávy Radek Bonk a lišácky umístil puk za záda bezmocného Mensatora. Zdálo se, že domácí by mohli předvést další z obratů na svém kluzišti.

Toto zdání brzy zhatil Jan Košťál, který přijal vybojovaný puk od Petra Kumstáta a bez rozpaků propálil Vojtka. Jenže znovunabyté vedení Energetiků vydrželo jen necelé tři minuty. Vojtěch Polák totiž vybojoval puk a podruhé v utkání v podobné situaci vyzval Radka Bonka, který se opět nemýlil.

Necelé tři minuty před koncem se opět děly věci. Lukáš Mensator se nejprve musel obracet, aby zabránil hattricku Radka Bonka, bezprostředně poté na druhé straně Gřegořek nebezpečně pálil přes klubko hráčů. Brankovou síť se však již nikomu rozvlnit nepodařilo a tak se prodlužovalo.

V pětiminutovém souboji o bod navíc se tři minuty prakticky nic nedělo, dokud se Energetici nenechali zbytečně vyloučit za příliš mnoho hráčů. Než ale domácí stihli něco vymyslet, stala se jim obdobná nepříjemnost. Zbytek prodloužení tak mužstva odehrála se třemi hráči na obou stranách. V následných nájezdech byli úsupěšnější hosté a zásluhou Jana Košťála, který se postaral o vítěznou trefu, získali bod navíc.

Ohlasy trenérů

Břetislav Kopřiva (HCO Třinec):
Je to už páté utkání s těžkým úvodem, kdy musíme otáčet skóre. Na ty hráče už toho bylo moc, Vary navíc mají výbornou obranu. Na druhou stranu musím vyzdvihnout to, co kluci dokázali ve třetí třetině. Vytvořili jsme si tlak, díky čemuž přišly i góly. Výsledek pro nás není dobrý, ale za bod jsme rádi.

Antonín Stavjaňa (HC Energie Karlovy Vary):
Byl to pro nás další těžký zápas venku a opět jedeme domů s bodovým ziskem. Zásluhu na tom má především dobrá obrana spolu s Mensatorem. O tři body jsme se připravili vlastími chybami, zejména když jsme dvakrát nepokryli Poláka.