MISTR 2023/2024

Dorost doma neuspěl, znovu rozhodlo prodloužení

29.03.2024 · Martina Sikorová
Možnost k vyrovnání semifinálové série svěřenci trenéra Marka Malíka bohužel nevyužili. V pátečním zápase sice Oceláři měli výraznou střeleckou převahu, dali ale jen jediný gól. A to bylo málo.
SF2, pátek 29.3.2024
1:2p
Mini WERK ARENA
Třetiny: 0:1, 0:0, 1:0 - 0:1

Branky a nahrávky: 45. Spaskin (Holub, Řípa) – 19. Korec (Sekanina, Vápeník), 62. Rolinek (Macek, Ruml)

Vyloučení: 2:7 Využití: 1:0 V oslabení: 0:1

Diváci: 150 Střely na branku: 44:24

Průběh utkání: 0:1, 1:1, 2:1

Stav série: 0:2

HC Oceláři Třinec: Skácel – Karas, Holub, Kaleta, Byrtus, Niemczyk, Marek – Řípa, Rybnikár, Weiss – Hrček, Hebar, Hladonik – Morcinek, Polášek, Makula – Spaskin, Richter
HC Dynamo Pardubice: Tuláček – Koudelka, Ruml, Vápeník, Novosad, Řehořek, Křečan – Tvrdík, Mikeska, Joska – Drábek, Sekanina, Lempach – Korec, Rolinek, Macek – Novák

V úvodní třetině si oba týmy vyzkoušely hru v početní výhodě, skóre se ale měnilo až v samotném závěru této části. Z přečíslení dva na jednoho ve vlastním oslabení udeřil Lukáš Korec a Oceláři museli dotahovat.

K tomu třinečtí mladíci dostali ideální příležitost po návratu z kabin, dlouhou přesilovku pět na tři se jim ale využít nepodařilo. Velkou šanci pak domácím přinesla taky osmatřicátá minuta. Hráči s drakem na hrudi sice hráli v oslabení, do brejku ale ujela dvojice Spaskin - Makula a druhému jmenovanému chyběl k dotažení kličky jen kousek.

Na začátku třetího dějství pak nebylo přáno ani Rybnikárovi, který v dobré šanci nedokázal zakončit do odkryté klece. Na vyrovnání si tak Oceláři museli počkat až do pětačtyřicáté minuty, odraženou střelu Holuba od modré rychle doklepl Myroslav Spaskin. Prodloužení pak mohl odmítnout Řípa, ten ale z prostoru mezi kruhy neuspěl.

Nastavený čas pak znovu vyšel lépe hostům, individuální akcí zápas rozhodl Tomáš Rolinek. A na svěřence trenéra Marka Malíka teď čeká těžký úkol, už v pondělí budou muset třinečtí mladíci v Pardubicích odvracet mečbol soupeře.