MISTR 2023/2024

Parádní druhá třetina zajistila dorostu tři body!

03.02.2024 · Martina Sikorová
Třinečtí mladíci v zápase proti pražské Slavii těžili zejména z povedené prostřední části. V té to na střely sice bylo 16:14, Oceláři ji ale ovládli poměrem 4:1. Vítěznou trefu už v čase 25:19 obstaral tříbodový Dominik Řípa.
N12, sobota 3.2.2024
Slavia Praha
WERK ARENA
Třetiny: 2:1, 4:1, 0:1

Branky a nahrávky: 8. Lazovský, 18. Hladonik (Řípa, Holub), 25. Richter (Spaskin), 26. Řípa (Řehák, Niemczyk), 31. Hladonik (Řípa, Řehák), 34. Spaskin (Holub, Richter) – 12. Egart (Hörnig, Labuzík), 39. Hörnig (Malacha), 54. Šámal (Tittl, Pšenička)

Vyloučení: 8:3 Využití: 0:2 V oslabení: 0:0

Diváci: 65 Střely na branku: 44:34

Průběh utkání: 1:0, 1:1, 6:1, 6:3

HC Oceláři Třinec: Skácel – Kaleta, Holub, Byrtus, Trnka, Niemczyk, Marek – Řehák, Řípa, Hladonik – Karas, Lazovský, Blahuta - Morcinek, Spaskin, Richter
HC Slavia Praha: Höhlig (34. Štěpánek) – Lorenz, Malacha, Labuzík, Pšenička – Keller, Hörnig, Švancar – Holejšovský, Tittl, Matějovský – Egart, Tichý, Šámal

Třinečtí dorostenci v sobotním zápase udeřili jako první. A to v čase 7:55, kdy se povedenou střelou prosadil Michal Lazovský. Vlastní nedisciplinovaností pak ale Oceláři nabídli svému soupeři přesilovku pět na tři, kterou sice zvládli ubránit, v té klasické ale kapitulovali. Po přihrávce Hörniga mířil přesně Tadeáš Egart. Do kabiny si ovšem svěřenci trenéra Marka Malíka jednobrankové vedení přece jen odnesli. Individuální akci Řípy dokončil Vít Hladonik.

Druhá třetina se v podání Třince proměnila v krasojízdu. Spaskin ještě na začátku čtyřiadvacáté minuty nechal po zakončení zblízka vyniknout hostujícího brankáře, pak už se ale Oceláři rozjeli. V čase 24:58 upevnil náskok svého týmu Adam Richter, na kterého o 21 sekund později z přečíslení navázal Dominik Řípa. V polovině zápasu už to navíc bylo 5:1, druhou trefu si do statistik zapsal Vít Hladonik. Slavia mohla snížit po akci Matějovského, kapitán hostů ale u tyče nepřetlačil beton Skácela.

Chvíli nato vytasil brankář Ocelářů ještě lepší zákrok, když prudkým vykopnutím betonu sebral gólovou šanci Tichému. Spoluhráči se mu pak odvděčili už šestým gólem. Myroslav Spaskin se na kruhu zbavil bránícího soupeře a následně vypálil přesnou střelu na vzdálenější tyč. Po této trefě sáhli hostující trenéři ke změně brankáře, Höhliga nahradil Štěpánek. Slavia se pak dočkala snížení, z kruhu se o to postaral Petr Hörnig.

V poslední dvacetiminutovce už se toho mnoho nestalo. Oceláři sice Pražanům nabídli několik přesilových her, většinu ale zvládli ubránit. Až na tu po vyloučení Richtera, kdy se po natlačení k brance prosadil Viktor Šámal. Svěřenci trenéra Marka Malíka brali proti prvnímu týmu tabulky výhru 6:3 a se třemi body se vytáhli na třetí příčku.