Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Junioři nasázeli Jihlavě osmičku!

23.02.2024 · Martina Sikorová
Mladí Oceláři pokračují v povedených výkonech! Po úterní vysoké výhře nad Spartou měli svěřenci trenéra Reného Muchy střeleckou i proti Jihlavě. Páteční zápas mladí Oceláři definitivně zlomili třemi góly během necelých tří minut v závěru druhé části.
N24, pátek 23.2.2024
Třinec
Jihlava
8:4
Mini WERK ARENA
Třetiny: 1:1, 5:1, 2:2 

Branky a nahrávky: 3. Kozlík (Ošmera, Šilar), 23. Šilar (Bartoš, Kozlík), 24. Horváth (Mikula, Blaha), 37. Bartoš (Kozlík, Holub), 37. Gerych (Švančara, Volas), 39. Kurbaka (Bartoš, Šilar), 53. Šilar (Volas), 57. Holub (Šilar, Kurbaka) – 10. Jungwirth (Niederhafner, Coufal), 29. Niederhafner (Chlubna), 46. Báťa (Niederhafner), 52. Peš (Modl)

Vyloučení: 6:5 Využití: 3:0 V oslabení: 0:0

Diváci: 65 Střely na branku: 35:43

Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 6:2, 6:4, 8:4

 
HC Oceláři Třinec: Král – Ošmera, Holub, Volas, Kurbaka, Buják, Horváth – Švančara, Šilar, Kozlík – Gerych, Rybnikár, Bartoš – Blaha, Pánek, Mikula
HC Dukla Jihlava: Sigmund – Vovsík, Vildomec, Číhal, Jeletz, Vandas, Topol, Löffler – Báťa, Rauš, Váňa – Modl, Nosek, Peš – Niederhafner, Chlubna, Coufal – Jungwirth

Činnost mládeže HC Oceláři Třinec je spolufinancována z rozpočtu Moravskoslezského kraje.

Komentář k zápasu

Třinečtí junioři měli znovu výborný nástup, první trefy se dočkali už v čase 02:47. Adam Ošmera vyslal do úniku Matěje Kozlíka a nejproduktivnější Ocelář nezaváhal. Brankář Jakub Král následně odolal hned několika dorážkám jihlavských hráčů, nakonec ale také kapituloval. Střelou po ledě srovnal na 1:1 Jáchym Jungwirth.

Také na začátku druhé části ale přidali hráči s drakem na hrudi rychlý gól. V rozmezí 41 sekund navíc skórovali hned dvakrát! Po přihrávce Jana Bartoše nejprve pálil přesně Tomáš Šilar a do sítě pak zamířil i pokus Alexe Horvátha od modré, proti kterému měl hostující brankář zakrytý výhled. Jihlava se pak ještě zvládla vrátit do hry po souhře mezi Tobiasem Chlubnou a z mezikruží zakončujícím Tobiášem Niederhafnerem, pak ale sama nabídla Ocelářům další možnost, jak odskočit. A Třinec přesilovku pět na tři beze zbytku využil.

Dvojnásobnou výhodu proměnili domácí díky výborné práci tečujícího Jana Bartoše na brankovišti a tu klasickou pak z bekhendové kličky ukončil Robin Gerych. Aby toho nebylo málo, přidali Oceláři ještě jednu trefu. Rychlý brejk zakončil střelou do pravé části branky Viktors Kurbaka. A Třinec šel do kabiny s vedením 6:2.

Ve třetí části udeřila jako první Jihlava, v čase 45:07 překonal domácího gólmana Šimon Báťa. Další branky pak přinesla hra ve čtyřech, udeřily oba týmy. Z přečíslení snížil na 6:4 Hynek Peš, za Oceláře o minutu později z brejku odpověděl Tomáš Šilar. Konečné slovo měl ale až obránce David Lukas Holub, který střelou z první stanovil konečné skóre zápasu na 8:4. Oceláři si tak do tabulky připsali další tři body a zajistili si přímý postup do čtvrtfinále play off.

Ohlasy trenérů

René Mucha (HC Oceláři Třinec): "Do dnešního zápasu jsme naskočili v hodně obměněné sestavě, v první třetině si to sedalo. Ten výkon nebyl takový, jak bychom si představovali. Prohrávali jsme osobní souboje, ztráceli puky v obranném pásmu. Po první třetině jsme si k tomu něco řekli a myslím si, že od druhé třetiny jsme byli lepším týmem. Jsme rádi, že se nám opět podařily přesilovky, hodně jsme si s nimi pomohli. Litujeme ale těch dvou gólů, které jsme v závěru zbytečně inkasovali."