Junioři zvítězili nad Přerovem 2:1, v závěru udeřil Holinka!

25.11.2023 · Šárka Kolková
Svěřenci trenéra Reného Muchy začali proti Zubrům výborně, když už ve čtvrté minutě otevřel skóre Petr Sikora. Hosté ale v poslední třetině srovnali a o osudu zápasu tak rozhodl až samotný závěr, kdy v pětiminutovém oslabení udeřil kapitán Ocelářů Miroslav Holinka.
26.kolo, sobota 25.11.2023
Přerov
2:1
Mini WERK ARENA
Třetiny: 1:0, 0:0, 1:1

Branky a nahrávky: 4. Sikora (Kozlík, Šilar), 57. Holinka – 49. Halík (Hanák, Kuchta)

Vyloučení: 1:4, navíc Buják (TRI) trest na 5 minut a do konce utkání za vražení na hrazení Využití: 0:0. V oslabení: 1:0

Diváci: 28 Střely na branku: 43:21

Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1

HC Oceláři Třinec: Král – Volas, Kurbaka, Buják, Ošmera, Andrle, Horváth – Kozlík, Sikora, Šilar – Spěváček, Holinka, Gerych – Blaha, Lysak, Mikula
HC ZUBR Přerov: Vojtek – Janek, Billa, Pekr, Holík, Bárta, Polame, Škňouřil – Kuchta, Hlávka, Buršík – Hyža, Ozollapa, Šťastný – Hanák, Nášel, Martiňák – Kolařík, Dobša, Halík

Oceláři vstoupili do zápasu aktivněji. Jejich střelecký účet se otevřel již ve čtvrté minutě díky Petru Sikorovi, který po nádherné přihrávce ze strany Kozlíka a Šilara přechytračil Vojtka a poslal svůj tým do vedení. Poté zadělal Královi na problémy Hlávka, který ale z brejku na domácího gólmana nevyzrál.

Ve druhé třetině se hosté zlepšili v obraně a Oceláře k velkým šancím nepouštěli. Za Přerov se mohl trefit Halík, který nabral ve středním pásmu správnou rychlost, ale zakončení mu nevyšlo a puk skončil pod rukavicemi Jakuba Krále. Na druhé straně mohl vedení Třince navýšit Kozlík, který zakončoval z mezikruží, ale Vojtek další gól nepřipustil.

Ve stejném módu se vyvíjela i poslední třetina a vypadalo to, že Oceláři své vedení udrží. Vše se ale změnilo v čase 48:12, když se z mezikruží prosadil Matěj Halík a vyrovnal na 1:1. Přerov posléze mohl zápas rozhodnout v přesilové hře, stal se ale pravý opak. Miroslav Holinka vyhrál buly v útočném pásmu, našel si kotouč a i s potřebnou dávkou štěstí ho z úhlu dopravil do sítě. Zubři se poté snažili vyrovnat při hře bez brankáře, ale marně. Oceláři díky těsnému vítězství přerušili sérii proher a upevnili si druhé místo v tabulce.