Snový začátek! Junioři smetli Litvínov

11.03.2023 · Martina Sikorová
V pátečním zápase dali mladí Oceláři tři góly za šedesát minut. V sobotu na stejný počet branek potřebovali jen 82 sekund. Zejména díky parádnímu startu tak proti Litvínovu brali všechny body za výhru 8:2.
54.kolo, sobota 11.3.2023
Litvínov
8:2
Mini WERK ARENA
Třetiny: 5:1, 1:1, 2:0  Branky a nahrávky: 1. Haas (Kozlík, Ramik), 1. Gerych (Spěváček, Kareš), 2. Šilar (Moškoř, Kremnický), 11. Moškoř (Šilar, Jobánek), 20. Pánek (Šutý, Hlávka), 31. Spěváček (Gerych, Buják), 50. Moškoř (Ramik, Haas), 52. Kozlík (Ramik, Haas) – 15. Bystřický (Postl, Beran), 35. Ekrt (Svoboda, Hora). Rozhodčí: Cabák, Kroček - Bartek, Gančarčík. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 65. Střely na branku: 56:33. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 6:1, 6:2, 8:2.
HC Oceláři Třinec: Klimek – Volas, Kremnický, Andrle, Kareš, Buják, Pospíšil, Hrůzek – Gerych, Holinka, Moškoř, Šutý, Pánek, Haas, Spěváček, Ramik, Hlávka, Šilar, Kozlík, Jobánek
HC Litvínov: Kubík (2. Klika) – Hora, Vyhlídal, Werner, Beran, Janda, Dudáček, Bystřický – Postl, Ekrt, Slavík, Vopat, Čech, Dej, Bednařík, Špaček, Svoboda

Gólovou kanonádu v sobotním zápase odstartoval už v čase 00:31 Oskar Haas. Sotva třinecká střídačka oslavila první gól, měli hráči ruce nad hlavami znovu. Tentokrát zásluhou Robina Gerycha a litvínovští trenéři reagovali vzetím oddechového času. Ten ale hostům příliš nepomohl, hned ve druhé minutě totiž přidal třetí třinecký gól Tomáš Šilar a místo Adama Kubíka šel mezi tři tyče Lukáš Klika.

Mladí Oceláři pak ve svém tempu polevili, na další gól se tak čekalo až do jedenácté minuty, kdy se prosadil Jan Moškoř. Za stavu 4:0 se pak poprvé dočkali i hosté a to v nabídnuté početní výhodě, kterou proměnil Jaroslav Bystřický. Jak ale Třinec úvodní část zápasu odstartoval, tak ji i zakončil. A to gólem do šatny z hole Martina Pánka.

Zatímco v první třetině bylo k vidění hned šest branek, v té druhé padly jen dvě. Jako první znovu udeřili Oceláři, to když v čase 30:05 dostal puk do sítě Vojtěch Spěváček. Ještě zvýraznit své vedení pak svěřenci trenéra Reného Muchy mohli v následné početní výhodě, namísto toho ale inkasovali. V samém závěru litvínovského oslabení udeřil Jan Ekrt.

V závěrečné dvacetiminutovce Oceláři povedený zápas ozdobili dalšími dvěma přesnými zásahy. Nabídnutou přesilovku nejprve v čase 49:59 využil Jan Moškoř, který se tak stal jediným dvougólovým střelcem utkání. Na něj pak o dvě minuty později navázal Matěj Kozlík, který si připsal první trefu po svém návratu do sestavy. Sečteno, podtrženo. Oceláři v posledním domácím zápase základní části soutěže zvítězili nad Litvínovem 8:2.