Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
MISTR 2023/2024
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Junioři první utkání semifinále prohráli

01.04.2022 · Šárka Kolková
Svěřenci trenéra Muchy první utkání semifinále nezvládli. Daniel Chovaniak sice skóroval jako první, avšak vzápětí Tygři vyrovnali. Tímto odstartovali svůj střelecký apetit a vyhráli 5:1. Je nutné podotknout, že samotný Chovaniak trefil později tyčku a Kozlíkovi se to podařilo v průběhu utkání dokonce dvakrát. Nedařilo se jim ale potrestat nedisciplinovanost Tygrů, neboť z pěti přesilových her proměnili jednu.
SF1, pátek 1.4.2022
Liberec
Třinec
5:1
Home Credit Arena
Třetiny: 2:1, 2:0, 1:0  Branky a nahrávky: 9. Zajíček (Nezbeda, Jansa), 14. Cikhart (Jenčovský, Hampl), 33. Pavlík (Hladík), 34. Zajíček (Nezbeda, Jansa), 46. Gajda (Jiruš, Kovář) – 8. Chovaniak (Geidl, Ramik). Rozhodčí: Fraňo, Glanc – Hynek, Hnát. Vyloučení: 5:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 368. Střely na branku: 49:35. Průběh utkání: 0:1, 5:1.  
Bílí Tygři Liberec: Král – Kollert, Kovář, Hampl, Hladík, Patzelt, Böhm – Leden, Nezbeda, Jansa, Pavlík, Kříž, Jiruš, Měchura, Cikhart, Jenčovský, Zajíček, Gajda
HC Oceláři Třinec: Švančara – Andrle, Chovaniak, Kareš, Ročák, Hrůzek, Marcinko – Moškoř, Šutý, Wardas, Haas, Pětník, Geidl, Ullrych, Matěj, Ramik, Kozlík, Jobánek

Činnost mládeže HC Oceláři Třinec je spolufinancována z rozpočtu Moravskoslezského kraje.

Komentář k zápasu

Hned zkraje zápasu se s nádhernou akcí před brankářem Králem, avšak jeho střela byla zblokována. I Marcinko se od modré čáry pokoušel oblafnout domácího brankáře, avšak neuspěl, neboť Kříž i jeho střelu zblokoval. Ale Oceláři měli důvod k radosti v osmé minutě, ve které na poslední chvíli se jim podařilo využít početní výhodu. Daniel Chovaniak dostal křižný pas a z pravého kruhu skóroval. Liberečtí ale rychle odpověděli. Jakub Zajíček nenápadně pronikl do útočného pásma a pozemní střelou dokázal rychle odpovědět a vyrovnat. Další nebezpečný pokus měl na hokejce Gajda, ale třinecký Švančara v pravý čas zasáhl. Tygrům se ale podařilo přesto vsítit druhý gól. Jan Cikhart, jenž poslal puk pod břevno. V samotném závěru se Liberečtí dostali k přesilové hře, ale Jansova střela se za bránu nedostala.

Druhá třetina začala smolně pro Třinec. Kozlík se se svými spoluhráči dostal do přečíslení a trefil tyčku. Ale i Liberci se podařilo trefit tyč, když střela ze slotu se odrazila o brankovou konstrukci. Ve třicáté čtvrté minutě Tygři odskočili. Šimon Pavlík překonal brankáře Třince z bezprostřední blízkosti. A to Bílým Tygrům nestačilo. Jakub Zajíček o necelou minutu později trefil odkrytou bránu a puk vsítil do odkryté brány. Situaci před druhou přestávkou zkomplikoval ještě třinecký Ročák, ale Král si s ním poradil.

Ročák ve své aktivitě neustal a na počátku třetí třetiny se vytáhl s prudkou střelou. Bohužel, skončila na betonech Krále. Geidl se poté dostal přes tři liberecké hráče. Narazil ve chvíli, kdy se střetl s libereckým maskovaným juniorem, jenž jeho pokus zmařil. Tygří se dostali do protiútoku a z toho zazněl pátý gól. Petr Gajda vystřelil z pravého kruhu a jeho trefa prošla za Švančarova záda. V závěru zkomplikoval situaci Chovaniak, avšak trefil tyčku. Snížit mohl také Kozlík, jehož rána od modré čáry trefila pouze tyčku. Šestou brankou se mohl blýsknout Jansa, ale ten narazil na beton Švančary. Oceláři prohráli úvodní zápas semifinále a druhé utkání odehrají v sobotu ve 12:45.