Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Čtvrté vítězství v řade! Junioři vyhráli i nad Českými Budějovicemi

20.12.2021 · Šárka Kolková
Vánoce jsou tady, co si jen přát? U Ocelářů to bylo jasné, vyhrát před nástupem času vánočního. Nebylo to pro ně vůbec jednoduché, protože Motor se sice pohybuje v tabulce nízko, ale v Havířově s novým trenérem vyhrál. Oceláři se změny v realizačním týmu soupeře nezalekli, ba naopak. V samotném závěru dostali dvě branky, ale ty už neovlivnily výsledek dnešního duelu. Junioři si tak nadělili druhý tříbodový dáreček a my jim můžeme jen přát hodně zdraví a nejlepší vstup do Nového roku.
27.kolo, pondělí 20.12.2021
Třinec
České Budějovice
6:3
Mini WERK ARENA
Třetiny: 3:1, 1:0, 2:2  Branky a nahrávky: 5. Haas (Moškoř, Hrůzek), 11. Ullrych (Haas, Jobánek), 20. Jobánek (Haas, Ullrych), 36. Wardas (Kareš, Kozlík), 48. Haas (Kozlík, Moškoř), 56. Moškoř (Kozlík) – 13. Sakhno (Putz, Turek), 59. Masopust (Janoch, Sakhno), 59. Kašpar. Rozhodčí: Mrkva, Rapák – Lederer, Konvička. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 44. Střely na branku: 43:40. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 6:1, 6:3.  
HC Oceláři Třinec: Klimek – Andrle, Chovaniak, Kareš, Ročák, Hrůzek, Marcinko – Moškoř, Šutý, Wardas, Haas, Geidl, Ullrych, Matěj, Ramik, Kozlík, Jobánek, Procházka
Motor České Budějovice: Ludvík – Remta, Fousek, Willmann, Vaněk, Placek, Kumpfmüller - Remeš, Kříž, Turek, Sakhno, Kašpar, Petrásek, Putz, Pouzar, Masopust, Sochor, Janoch

Činnost mládeže HC Oceláři Třinec je spolufinancována z rozpočtu Moravskoslezského kraje.

Komentář k zápasu

Někteří možná čekali, že to bude slabý začátek po včerejším dvacátém šestém kole, ale rozhodně nebyl. Do utkání lépe vstoupili domácí, kteří Motor od počátku nešetřili. Chvíli před vstřelením první branky byl Kozlík ve výborné pozici, ale jeho rána skončila na tyčce. Třinečtí otevřeli skóre zápasu v početní výhodě, když brankář hostů neměl ve svém hledáčku Oskara Haase, který se vynořil z mezikruží a odtud se už nemýlil. Velkou příležitost pak měl Kozlík, který se objevil z ničeho nic před Ludvíkem, ale kotouč už za bránu nedotlačil. V jedenácté minutě se v protiútoku dostal k bráně Petr Ullrych, který kotouč poslal do poloprázdné brány. Ve třinácté minutě došlo k snížení. Hosté se zjevili před Klimkem, na kterého mířilo několik tref a dorážek. Kotouč se mu i přes jeho velkou snahu nepodařilo udržet a kotouč doklepl do brány Nikita Sakhno. Třinečtí se znovu dostali do dvoubrankového vedení sedmnáct vteřin před první přestávkou, když Jonáš Jobánek využil se svými spoluhráči špatného střídání hostů a jejich chybu útočník Třince potrestal.

Hosté se v následující třetině zvedli. Snažili se vyslat na Klimka co nejvíce střel. Hosté měli velkou příležitost ke skórování ve třicáté minutě, když bylo nařízené trestné střílení, ale Janoch svou šanci promarnil a na Klimka nevyzrál. Hosté po pár vteřinách navíc museli hrát oslabení. I přes nevýhodu, jihočeští hráči svého soka potrápili hlavně ve chvíli, kdy se dostali do přečíslení, ale maskovaný muž třineckého kádru gól nepřipustil. Oceláři přesilovku nevyužili, ale dlouho nesmutnili, neboť byl ve výhodném postavení Tommy Wardas a ten svou nabídku nepromarnil a navýšil výsledek. Závěr zápasu byl poněkud tvrdý a rozhodčí vylučoval na obou stranách, ale žádná branka už nepadla.

Začátek třetí třetiny nebyl pro Oceláře příliš příznivý, neboť začínali v oslabení. Ve čtyřech nakonec ubránili svou svatyni. Domácí brankář se musel mít stále na pozoru, protože aktivita hostů nechtěla utichnout. Nejvíce tasil svou hokejku Masopust, ale ke snížení nedošlo. Následně se třinecká juniorka dostala do početní výhody, kterou využila ve svůj prospěch. Oskar Haas v osmačtyřicáté podruhé v zápase skóroval, dokonce podruhé v power-play. Hra byla poté vyrovnaná a oba celky se snažily hru ještě zvrátit. V padesáté šesté minutě Třinečtí dokončili své tažení šestým gólem, jehož autorem byl Jan Moškoř. Hosté však v samotném závěru domácí ještě potrápili a nenechali domácím výsledek takový, jaký byl. V padesáté deváté minutě rozvlnil síť Matouš Masopust. Tohle Motoru nestačilo, a ještě jednu přesnou trefu na své konto přidali o třicet vteřin později díky pohotové střele Davida Kašpara. Na velký zvrat ale nedošlo a domácí počtvrté v řadě zvítězili a před svátky si udělali tříbodovou radost.

Ohlasy trenérů

René Mucha (HC Oceláři Třinec)

Dnešní vítězství se nerodilo lehce. Soupeř byl lepší, než když jsme hráli posledně na jejich ledě. Změna trenéra a včerejší výhra v Havířově je nabudila. Naštěstí nás v důležitých chvílích podržel brankář. Pomohli jsme si dnes přesilovkami. V rozhodujících momentech jsme byli produktivní a malinko odskočili. Trochu nás mrzí, že jsme v závěru dvakrát inkasovali. Klukům moc děkujeme a přejeme jim hezké Vánoce.

Karel Herr (HC Motor České Budějovice)

V dnešním duelu jsme nebyli produktivní. Udělali jsme hloupé chyby, které nás stály zápas.