Junioři těsně prohráli s Mountfieldem HK

26.11.2021 · Šárka Kolková, foto: Martin Voltr
Stíhací jízda juniorům body nepřinesla. Mladí Oceláři na ledě hradeckého Mountfieldu museli stahovat třígólové manko a i když se ve třetí třetině dostali na dostřel, nakonec museli kousat těsnou prohru.
20.kolo, pátek 26.11.2021
Mountfield HK
5:4
ČPP aréna
Třetiny: 2:1., 2:0, 1:3  Branky a nahrávky: 13. Šimek (Perička, Lang), 17. Naar (Šimek, Lang), 24. Šedivý (Šimek, Perička), 37. Pajer (Havlíček, Michal Beneš), 56. Kašpar (Budina) – 6. Jobánek (Haas, Ročák), 47. Moškoř (Wardas), 56. Geidl (Moškoř, Haas), 60. Wardas (Chovaniak, Haas). Rozhodčí: Úlehla, Mejzlík – Řezníček, Roischel. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 45. Střely na branku: 46:38. Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:3, 5:3, 5:4.
Mountfield HK: Sajdl – Červenka, Boukal, Havlíček, Naar, Perička, Pelda – Matěj Beneš, Šimek, Budina, Kašpar, Lang, Pajer, Idžan, Janda, Šedivý, Pilný, Michal Beneš
HC Oceláři Třinec: Švančara – Hykl, Andrle, Chovaniak, Kareš, Ročák, Hrůzek – Moškoř, Šutý, Wardas, Haas, Pětník, Geidl, Ullrych, Matěj, Ramik, Jobánek, Procházka

V pátečním zápase udeřili jako první třinečtí hráči. Jonáš Jobánek dostal před bránou skvělou přihrávku z hokejky Haase a poslal svůj tým do vedení. Netrvalo dlouho a domácí odpověděli. Ve třinácté minutě překonal Švančaru Pavel Šimek, který využil přesné nahrávky svého kolegy. V sedmnácté minutě potrestal třinecký tým gólem v přesilovce Jakub Naar a po první třetině tedy museli Oceláři dotahovat.

Ve druhé třetině se domácí dostali do dvoubrankového vedení díky Danielu Šedivému. O pět minut později měli výbornou šanci Třinečtí, ale bohužel ji neproměnili. A tak trestal soupeř. V sedmatřicáté minutě navýšil už na 4:1 z pohledu Hradce Lukáš Pajer.

Oceláři zápas ani za nepříznivého stavu nevzdali a po návratu z kabiny začali stíhací jízdu. V čase 46:38 překvapil Sajdla nahozením od modré Jan Moškoř a snížil na rozdíl dvou gólů. O chvíli později bylo na třinecké střídačce ještě veseleji, to když se zblízka prosadil Nico Geidl. Domácí se ale rychle vrátili do dvougólového vedení po nenápadné střele Jaroslava Kašpary, která proklouzla mezi betony Švančary. Kapitán Třince Tommy Wardas pak ještě v poslední minutě vykřesal naději na body, vyrovnat už ale svěřenci trenéra Reného Muchy nedokázali.