Juniorské derby pro Oceláře!

17.11.2021 · Šárka Kolková
Sedmnáctý listopad, pro všechny z nás je to významný den. Velmi úspěšný den to byl také pro svěřence trenéra Muchy, kteří zavítali do nedalekých Vítkovic. Domácí v první třetině dominovali, ale nebyli úspěšní v koncovce a toho využili Oceláři. Třinečtí derby vyhráli a berou cenné tři body.
24.kolo, středa 17.11.2021
1:5
Ostravar aréna
Třetiny: 0:2, 1:3, 0:0  Branky a nahrávky: 31. Slusarczyk (TS) – 5. Haas (Jobánek, Pětník), 9. Jobánek (Pětník, Haas), 22. Moškoř (Wardas, Kozlík), 25. Wardas (Moškoř), 29. Haas (Wardas, Hrůzek). Rozhodčí: Šutara – Hlavatý, Hladík. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 156. Střely na branku: 42:40. Průběh utkání: 0:5, 1:5.
HC Vítkovice Ridera: Irgl – Hodinář, Smolka, Puchala, Prčík, Machů, Bialy, Havlík – Slusarczyk, Kotásek, Tvrdý, Schauer, K. T. Macias, Holaník, Krejsa, Skřipčák, Kubík, Gebauer
HC Oceláři Třinec: Švančara – Andrle, Chovaniak, Ročák, Pospíšil, Hrůzek – Moškoř, Šutý, Wardas, Haas, Pětník, Geidl, Przybyla, Matěj, Ramik, Kozlík, Jobánek

První třetina byla aktivní hlavně ze strany Vítkovic, bohužel se jim nedařilo v koncovce. Naopak Oceláři i s pouhými osmi střelami na bránu se dokázali prosadit. V páté minutě prostřelil vítkovického Irgla Oskar Haas, který otevřel skóre zápasu. Na něj navázal Jonáš Jobánek, který v deváté minutě zařídil pro Oceláře druhý gól.

V druhé třetině jsme už mohli vidět jasnou dominanci svěřenců trenéra Muchy, kteří na brankáře Irgla vyslali dvacet dva střel. Z těchto šancí se junioři radovali čtyřikrát. Ve dvacáté druhé minutě nachytal strážce brány Vítkovic Jan Moškoř. Ve dvacáté páté minutě vsítil čtvrtou branku Ocelářů Tommy Wardas. Né, pětku né, já jsem v tom nevinně, tohle nejspíš znělo v hlavách vítkovických juniorů, když ve třicáté minutě se podruhé v zápase trefil Oskar Haas. Vítkovičtí hokejisté nakonec skórovali a to díky nařízenému trestnému střílení, když se provinil třinecký Chovaniak. Jakub Slusarczyk využil nabídnuté šance a poslal puk za Švančarova záda.

Třetí třetina branku nepřinesla. Třinečtí měli velkou příležitost sedm minut před koncem, ale domácí Irgl byl připraven. Čelil i nebezpečným střelám z hokejek Wardase a Šutého a naděje Vítkovic stále držel. Domácí se však po zbytek zápasu nedokázali prosadit. Třinečtí junioři vyhráli juniorské derby a získali cenné tři body.