Junioři proti Jihlavě s bodem

06.11.2021 · Redakce
Domácí víkend ukončili třinečtí junioři neúspěšným zápasem proti Jihlavě. Svěřenci trenéra Reného Muchy sice vedli už od první minuty, nakonec ale museli kousat prohru po nájezdech.
17.kolo, sobota 6.11.2021
Jihlava
3:4sn
mini WERK ARENA
Třetiny: 1:1, 0:1, 2:1 - 0:0  Branky a nahrávky: 1. Moškoř (Marcinko, Wardas), 47. Haas (Jobánek, Ullrych), 49. Matěj (Ramik, Kozlík) - 13. Číhal (Jungwirth, Rauš), 30. Čermák (Vyvial, Chvátal), 58. Chvátal (Menšík, Zdarsa), rozh. nájezd Čermák. Rozhodčí: Cabák - Bartoň, Veselý. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 58. Střely na branku: 36:47. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2, 3:4.
HC Oceláři Třinec: Švančara – Hykl, Andrle, Chovaniak, D. Buják, Hrůzek, Marcinko, Moškoř – Šutý, Wardas, Haas, Pětník, Geidl, Ullrych, Matěj, Ramik, Kozlík, Jobánek
HC Dukla Jihlava: Maláč – Kerber, Sapík, Vovsík, Matějíček, Chvátal, Šabatka, Číhal – Baťa, Melenovský, Zdarsa, Vyvial, Jungwirth, Menšík, Pavelec, Rauš, Čermák, Nevšímal

Lepší vstup do zápasu si třinečtí junioři ani přát nemohli. Časomíra nestihla odečíst ani jednu minutu a mladí Oceláři už zvedali ruce nad hlavy poté, co po přihrávce Marcinka dopravil puk do sítě Jan Moškoř. Jihlava ale stačila do první přestávky vyrovnat a po akci Rauše s Jungwirthem upravil skóre na 1:1 Lukáš Číhal.

I druhá dvacetiminutovka nabídla dva góly, uznán byl ale pouze jeden. A to ten z hole Patrika Čermáka při hře ve čtyřech na obou stranách. Oceláři se z vyrovnání radovali necelé dvě minuty před koncem v početní výhodě, po reklamaci hostů byl ale gól pro vysokou hůl odvolán.

Ve třetí třetině už ale srovnáno bylo. V čase 46:03 se do listiny střelců zapsal Oskar Haas a na něj vzápětí navázal Pavel Matěj, čímž dokonal třinecký obrat. V závěru základní hrací doby se pak do hlavní role znovu obsadil rozhodčí Cabák, který nejprve gól Marka Chvátala neuznal, aby pak po další reklamaci hostů znovu rozhodl ve prospěch Jihlavy.

Po bezgólovém prodloužení tak nakonec došlo na samostatné nájezdy, ve kterých byli úspěšnější hosté díky brance Patrika Čermáka a mladí Oceláři tak brali pouze bod.