Oceláři ve šlágru nestačili na Pardubice, prohráli 3:6

03.12.2021 · Martin Sekanina
V rámci 29. kola Tipsport extraligy se v Enteria Aréně střetly Pardubice s Třincem. Po vyrovnané první třetině odskočili domácí hokejisté do dvougólového vedení. Oceláři sice třikrát v utkání snížili, přestříleli svého soupeře, ale vyrovnat se jim nepodařilo. Proto dnes po více než měsíci ztratili všechny body.
29.kolo, pátek 3.12.2021
Pardubice
6:3
Enteria Arena
Třetiny: 1:0, 2:1, 3:2  Branky a nahrávky: 12. Camara (Košťálek, R. Kousal), 21. Camara (Říčka, Košťálek), 38. Říčka (Košťálek, Cienciala), 41. A. Musil (Košťálek), 50. A. Musil (Košťálek), 59. Cienciala (Hecl, Říčka) – 26. Kundrátek (M. Kovařčík), 41. Martin Růžička, 59. P. Vrána (M. Adámek, Martin Růžička). Rozhodčí: Kika, Šindel – Gebauer, Hlavatý. Vyloučení: 4:4. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1000. Střely na branku: 23:31. Průběh utkání: 1:0, 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 4:2, 5:2, 5:3, 6:3.
Frodl (Klouček) – J. Mikuš, Nakládal (C), D. Robertson, Košťálek, J. Kolář (A), Hrádek, J. Zdráhal – Paulovič, Poulíček (A), Blümel – R. Kousal, A. Musil, Camara – Říčka, Cienciala, Hecl – Pochobradský, Anděl, O. Rohlík. Trenér: Richard Král
Marek Mazanec (Kacetl) – M. Doudera, Marinčin, D. Musil, Kundrátek, Zahradníček, M. Adámek – Daňo, P. Vrána (C), Martin Růžička (A) – A. Nestrašil, Miloš Roman, O. Kovařčík – Hrehorčák, Marcinko, Hrňa – O. Šedivý, M. Kovařčík, Dravecký (A) – Kofroň. Trenér: Václav Varaďa

Hned v úvodu utkání se Pardubice zakously do svého soupeře, když si dokázaly vypracovat tři střelecké pokusy během první minuty. Nejvíce nebezpečné bylo nahození Košťálka, které v těsné blízkosti Mazancovy branky tečoval Adam Musil, avšak rodák z Kanady trefil pouze boční síť. Domácí pokračovali ve vysokém tempu, výsledkem byla Paulovičova střela z mezikruží, která však nebyla přesná. Oceláři se o své slovo poprvé přihlásili po vyloučení Jana Košťálka, kdy Erik Hrňa tečoval kotouč do plexiskla. Znovu se projevilo známé nedáš – dostaneš. Zatímco Třinečtí nedokázali využít slibnou šanci při přečíslení 2 na 1, Dynamo odpovědělo nejlepším možným způsobem. Anthony Camara si našel puk po odrazu od zadního mantinelu a chytrým pokusem z velkého úhlu poslal domácí do vedení. Závěr první dvacetiminutovky byl ve znamení přesilovek na obou stranách. Ani jeden z týmů se již nedokázal prosadit, takže se stav zápasu neměnil.

Třinečtí vstoupili do druhé periody velmi nešťastně. Kvůli hákování Petra Vrány se dostali do oslabení a nabídnutou početní výhodu Pardubice dokázaly využít 39 sekund po startu prostředního dějství. Podruhé během večera se prosadil Anthony Camara, který si našel střílenou přihrávku na zadní tyči a usměrnil puk za bezmocného Mazance. Oceláři, kteří prohrávali o dvě branky teprve potřetí v sezoně, se však nevzdali. Ba naopak, o nádherný hokejový moment se postarali Michal Kovařčík a Tomáš Kundrátek. Druhý jmenovaný snížil na 2:1 poté, co si se svým spoluhráčem dvakrát vyměnil kotouč, rozebral obranu soupeře a zakončil do prázdné branky. Dvougólové vedení mohl domácím vrátit Jan Košťálek, který se dokonce nějakou dobu radoval ze vstřeleného gólu, nicméně trenér Václav Varaďa využil svou coach challenge a po dlouhém přezkoumávání rozhodčí skutečně změnili svůj původní verdikt. Pardubický obránce se totiž provinil proti pravidlům, když houževnatě dorážel. Tento moment rozhodil hokejisty Dynama, kteří se na chvíli přestali koncentrovat. Využít toho mohl Petr Vrána, když nadvakrát nebezpečně pálil na domácí svatyni, ovšem vždycky byl proti brankář Dominik Frodl a s oběma pokusy si poradil. Tři minuty před druhou sirénou už to Pardubickým vyšlo. Podruhé v utkání využili početní výhodu, když se ránou z první opřel do puku Robert Říčka. Střela mu sice nesedla úplně podle představ, ale i přesto skončila v brance – 3:1.

Začátek závěrečné části byl podobný úvodu druhé třetiny, akorát v opačném gardu. Třinečtí, hrající přesilovku, dostali puk na stranu, kde byl připravený Martin Růžička. Hostující forvard hledal před brankou Tomáše Marcinka, který nakonec neměl možnost zakončit, jelikož přímo před ním si srazil kotouč do vlastní branky jeden z domácích obránců a dostal tím Oceláře zpátky do zápasu. Bohužel pro ně pouze na 17 sekund, protože přesně za takovou dobu se povedlo Adamu Musilovi dorazit Košťálkovu ránu a připsat si tak sedmý gól v sezoně. Marko Daňo se snažil odpovědět nebezpečnou střelou z mezikruží, ale ani tento pokus nebyl úspěšný. A tak to byl opět Adam Musil, který se podobně jako před chvílí výborně zorientoval v předbrankovém prostoru a přesnou dorážkou zaznamenal už pátou branku svého týmu. Nutno zmínit parádní výkon Jana Košťálka, pro něhož to byla pátá asistence v utkání. Otěže zápasu přebrali zase třinečtí hokejisté, když Daňo donutil perfektní střelou brankáře Frodla k semaforu. Krátce poté, co hlasatel oznámil poslední dvě minuty, se Marián Adámek dostal k nebezpečnému zakončení od modré lajny. Jeho pokus ještě tečoval Petr Vrána a nadělal tak problémy domácímu brankáři. Ten vyrazil puk do vzduchu a jeden z obránců si jej podruhé v zápase poslal do vlastní branky. Nicméně Pardubice nenechaly ani třetí inkasovaný gól bez odpovědi. Marek Hecl se ze strany prodral kolem obránce a přesnou přihrávkou našel Davida Ciencalu, který uzavřel dnešní utkání při skóre 6:3.

David Havíř (HC Dynamo Pardubice): „Z naší strany dneska výborné utkání. Byl tam dobrý pohyb, vyhrávali jsme souboje jeden na jednoho, byli jsme silnější v předbrankovém prostoru. Zlom v utkání byl gól na 4:2, Třinec to tam mohl nějaký způsobem lépe sehrát, bylo to 3:2 a zápas se lámal. Myslím si ale, že jsme byli celý zápas lepší.“

Marek Zadina (HC Oceláři Třinec): „My jsme do dnešního utkání nevstoupili vůbec dobře. V první třetině jsme odvedli špatný výkon a Pardubice nás přehrávaly, byly důraznější v osobních soubojích, napadaly nás a byly rychlejší. Po třetině jsme si něco řekli a ve druhé třetině jsme trošku zlepšili výkon a vypracovali jsme si nějaké šance. Když jsme přiblížili, vzápětí jsme dostali gól a Pardubice vedly rázem opět o dva góly. Dneska rozhodl předbrankový prostor, kde jsme měli být důrazní. Když to shrnu, nebyl to dobrý zápas. Musíme se poučit a v neděli budeme muset začít úplně jinak.“