Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
MISTR 2023/2024
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Junioři získali v Jihlavě bod

02.10.2020 · Šárka Kolková
Třinečtí junioři tento týden venku bojují o cenné body. Dnes hráli mladí Oceláři v Jihlavě, zítra je čeká souboj se Slavií a v neděli se střetnou s Plzní. Souboj v CZ LOKO Aréně byl velmi vyrovnaný a muselo se rozhodnout až v prodloužení. Tato část bohužel Ocelářům nevyšla, ale z Jihlavy si odvážejí jeden bod.
15.kolo, pátek 2.10.2020
Jihlava
Třinec
3:2p
CZ LOKO Aréna
Třetiny: 2:0, 0:2, 0:0 - 1:0 

Branky a nahrávky: 5. Vyvial (Doležal), 8. Brož (Zedek, Chlubna), 62. Chlubna (Čermák) – 24. Geidl (Ćmiel, Petrovský), 38. Moškoř (Wardas).

Rozhodčí: Ondráček – Komínek, Kráľ.

Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0.

Diváci: 101.

Střely na branku: 37:39. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2.

 
Krejčí – Kerber, Zedek, Zeman, Rašín, Macek, Sapík - Brož, Chlubna, Fiala, Zdarsa, Vyvial, Juda, Rauš, Čermák, Melenovský, Doležal, Barák, Pavelec
Švančara – Cienciala, Kyselý, Kareš, Kubíček, Homola, Marcinko - Moškoř, Wardas, Petrovský, Pětník, Mikler, Geidl, Pindel, Przybyla, Ćmiel, Matěj, Jobánek, Procházka

Činnost mládeže HC Oceláři Třinec je spolufinancována z rozpočtu Moravskoslezského kraje.

Komentář k zápasu

Začátek juniorského klání vyšel hlavně domácím. Dukla už v páté minutě vedla a skóre zápasu otevřel Josef Vyvial, jenž prostřelil třineckého gólmana z levého kruhu. Jihlavští nechali v úvodní periodě zaznít gólovou sirénu ještě jednou. V osmé minutě se přesně trefil do pravé šibenice Vítězslav Brož, který využil přesilovku. V závěru se ještě málem podařilo Jihlavě navýšit náskok, ale Švančara si pohlídal najíždějícího Vyviala, který se dostal do samostatného úniku.

Děj druhé třetiny jednoznačně patřil Ocelářům. Ve čtyřiadvacáté minutě rozvlnil síť Jihlavy Nico Geidl, který střílel z prostoru v mezikruží a využil početní výhodu. Třinečtí si poté vytvořili velký nátlak na domácí. Blízko k vyrovnání byl Matěj, ale trefil jen betony jihlavského Krejčího. Moškoř se snažil překvapit chvílí poté, ale jeho úmysl skončil v lapačce brankáře Dukly. Druhý pokus mu už ale vyšel a dvě minuty před druhou pauzou zápasu Jan Moškoř vyrovnal.

Třetí třetina nám žádnou branku nepřinesla. Junioři byli přesto neoblomní a na Krejčího útočili ze všech možných úhlů. K navýšení výsledku byl blízko Pindel, ale Krejčímu se ještě podařilo zachránit situaci. Třinečtí se dostali i do přečíslení tři na jednoho, ale bohužel jim to nevyšlo. Velkou šanci měl v závěru i Pětník, šanci ovšem nevyužil.

O konečném výsledku tak musela rozhodnout následující část, prodloužení. Oceláři byli ještě v nevýhodě, protože Ćmiel si musel odpykat trest ze třetí periody. Jihlava už mohla po minutě utkání utnout, a to díky Brožovi, který ale trefil tyč. Jen co byli Třinečtí v plném počtu, skóroval ve dvaašedesáté minutě utkání Tomáš Chlubna a Oceláři tak vytěžili z utkání jeden bod.