Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Starší dorost válí dál, tentokráte to odnesl Liberec!

21.01.2012 · Daniel Ježek
Druhé utkání během osmačtyřiceti hodin absolvovali hráči staršího dorostu. Tentokráte se Oceláři postavili mladíkům z Liberce. O osudu zápasu rozhodla druhá třetina, kdy si Slezané vypracovali tříbrankové vedení. Dvě branky Třince vsítil Filip Ohera a Adam Kofroň.
34., sobota 21.1.2012
Liberec
Třinec
3:5
Třetiny: 0:1, 1:3, 2:1  Branky a nahrávky: 27. Kupčík (Klíma), 58. Klíma (Návrat), 59. Kalfiřt (Beránek) - 2. Kovařčík (Jašek), 29. Kofroň (Valíček, Samek), 33. Ohera (Kasala), 35. Kofroň (Pastrňák, D. Cienciala), 46. Ohera (Růžička). Rozhodčí: Würtherle – Marek, Rybáček. Vyloučení: 5:5, navíc Valíček (TRI) 10 min OT. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 97. Střely na branku: 39:37. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:5, 3:5.  
Hosnedl – Návrat, Erlebach, Mrázek, Kalfiřt, Hrníčko, Arlt, Klíma, Ordoš, Beránek, Zedek, Havlas, Škoda, Kupčík, Král, Žďárský, Chlapík, Dlouhý, Psota, Pálek, Heřmánek.
Cieslar – D. Cienciala, Růžička, Kovařčík, Samek, Kasala, Pěnčík, Kofroň, Mičulka, Valíček, Rataj, Derkowski, A. Cienciala, Heider, Jašek, Zahradníček, Ohera, Pastrňák, Foltýn, Jaroš.

Činnost mládeže HC Oceláři Třinec je spolufinancována z rozpočtu Moravskoslezského kraje.

Komentář k zápasu

Zatímco liberečtí mladíci prohráli uplynulých pět duelů, Oceláři se radovali osmkrát v řadě. Svoji formu potvrdili Slezané také na severu Čech, a to již ve druhé minutě duelu. Příklep Ondřeje Kovařčíka z levého kruhu prolétl až do sítě – 0:1.

Bílí Tygři se následně tlačili za vyrovnáním, v přesilové hře mířil Mrázek do tyče. V útočném pásmu si ovšem počínali efektivněji spíše hosté, Kofroňovo sklepnutí spoluhráčova nahození rovněž zacinkalo o brankovou konstrukci, dezorientovaného Hosnedla zachránilo břevno. Dvě a půl minuty před koncem úvodního dějství zahrozil liberecký útočník Psota, jenž si vybruslil do výhodnější střelecké pozice před brankoviště. Cieslarův pohotový zákrok však udržel Třinec v těsném vedení.

V prostředním dějství zlepšily oba celky důraz u branky soupeře, což mělo s přibývajícím časem za následek čím dál více drobných potyček. V šestadvacáté minutě usedli na trestnou lavici dva Oceláři a Severočeši nabídnutou výhodu využili, střela Michala Kupčíka z mezikruží zapadla za Cieslara – 1:1.

Po vyrovnávací brance ale liberecký tým strádal, hostující celek soupeřova trefa viditelně nabudila. Netrvalo dlouho a Třinec opět vedl, za brankovou čarou se zjevil pokus Adama Kofroně. Zanedlouho zacílil přesně také Filip Ohera. Ten využil zaváhání domácího gólmana, jemuž kotouč vypadl z výstroje, a prosadil se z těsné blízkosti – 1:3.

Slezský nápor neustával, v pětatřicáté minutě se podruhé v zápase prosadil Adam Kofroň. V prostoru mezi kruhy dostal třinecký forvard až příliš mnoho času na střelu, čehož dokázal využít. Bílí Tygři, zdrceni třemi přesnými zásahy protivníka v rozmezí šesti minut, mohli zásluhou Ordoše snížit. Cieslar se ale proti jeho střele zprava dokázal včas přesunout – 1:4.

První příležitost závěrečné dvacetiminutovky si vypracovali modrobílí, leč Žďárského střela z pozice před brankovištěm za pozorného gólmana nepronikla. Zato v přesilové hře se opět radovali hosté, střela Filipa Ohery z poměrně velkého úhlu propadla za Hosnedla, jenž rozhodně neměl čisté svědomí – 1:5.

Libereckého muže s maskou posléze zachránila pravá tyč, na které skončila Pěnčíkova efektivní teč. Uspokojený Třinec následně zvolnil a černou pryž do sítě zaslali také Liberečtí. Jakub Klíma prolétl do útočného pásma a skvěle mířenou ranou do pravého rohu branky nedal Cieslarovi šanci, hostující brankář ani nezaujal brankářský postoj. Svižná střela protihráče jej zaskočila – 2:5.

Necelé dvě minuty před koncem základní hrací doby se trefil také Jakub Kalfiřt a Bílým Tygrům rázem vzrostla naděje na bodový zisk. Oceláři však již nepřipustili žádné závěrečné drama a svůj dvoubrankový náskok si bez problémů pohlídali.

Ohlasy trenérů

Jan Šťastný (Bílí Tygři Liberec): V pátek jsme hráli s Vítkovicemi, dnes přijel další soupeř ze špičky nadstavbové části ligy. Zápas nám ukázal, že nejde postavit mužstvo jenom na bojovnosti. Chyběla nám hokejovost a také technika, ve které byl soupeř lepší.

Roman Cienciala (Oceláři Třinec): Jsme rádi za předvedný výkon. Jeli jsme sem s relativně mladým týmem, hodně hráčů máme v juniorce. Druhá třetina rozhodla, tam jsme si vypracovali vedení 4:1. Pak už se zápas spíše dohrával, ale provázelo ho až zbytečně moc emocí.

×
Dnes v 17:30 | Jun.
HC Kometa Brno
HC Oceláři Třinec