Třetí Růžičkův hattrick potopil Kometu!

07.12.2012 · Daniel Ježek
Oceláři se vracejí na vítěznou vlnu! Družina trenéra Josefa Turka dokázala zvítězit ve třetím utkání v řadě. Na Lesní dnes Třinečtí porazili brněnskou Kometu, největší zásluhu na vítězství 5:2 má lídr kanadského bodování Martin Růžička, který na své konto přidal tři branky a jednu asistenci!
29.kolo, pátek 7.12.2012
Kometa Brno
5:2
Třetiny: 0:1, 2:0, 3:1  Branky a nahrávky: 29. Květoň (Peterek), 34. Peterek (Adamský, Růžička), 45. Růžička (Roth, Květoň), 53. Růžička, 60. Růžička (Galvas, Bonk) - 11. Malec (Hruška, Divíšek), 54. Divíšek (Svoboda). Rozhodčí: Šír, Hribik - Hlavatý, Tošenovjan.. Vyloučení: 9:9, navíc Valábik (KOM) 10 min OT. Bez využití. . V oslabení: 1:0. Diváci: 3279. Střely na branku: 43:37. Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:2, 5:2.
Hrubec (Šimboch) - Bezuška, Zíb, Lojek, Klouček, Roth, Galvas, Ovčačík, Hrabal - Růžička, Bonk, Varaďa - Adamský, Peterek, Květoň - Rákos, Polanský, Klimenta - Hrňa, Zagrapan, Orsava.
Falter (Zelenka) - Žižka, Švrček, Bičánek, Valábík, Malec, Valach, Krejčík - Hořava, Čermák , Zohorna - Svoboda, Divíšek, Hruška - Erat, Holec, Petrovický - Koreis, Němec, Dočekal - Wasserbauer.

Úvod zápasu mezi Oceláři a Kometou přinesl strhující tempo. Na větší šanci si ale diváci v třinecké Werk aréně museli počkat do čtvrté minuty. Domácí snajpr Růžička se skrz bránícího Malce dostal až k zakončení, trefil však pouze tyč brněnské branky.

Do hry se poté dostali také hostující hráči. Přesilovku sice využít nedokázali, chuť si ale spravili v polovině prvního dějství. Jan Hruška vybojoval kotouč pro Tomáše Malce, jenž střelou z mezikruží propálil gólmana Hrubce.

Hra se poté začala trochu kouskovat, příčinou byly vyloučení na obou stranách. Na další zajímavé hokejové momenty si ale příznivci extraligového hokeje museli počkat do prostřední periody.

Ta s sebou přinesla několik potrestaných hráčů, ale také dvě branky domácího mužstva. Ale pěkně popořadě. Rozmezí mezi čtyřiadvacátou a osmadvacátou minutou – několik trestů na obou stranách. Nabídnuté přesilovky, či hry ve čtyřech nebyly využity. Branka padla až o minutu později.

Jan Peterek vyslal do sóla Davida Květoně, který poslal kotouč do horního rohu Falterovy branky. Oceláři se poté ujali taktovky hry, Rákos ale vedení na stranu domácích nepřeklopil.

To se povedlo až matadoru Janu Peterkovi. Třinecký centr dostal kotouč mezi kruhy, ranou švihem podruhé vymetl pavučinky v brance Komety. Do druhé sirény ještě mohli skóre posunout Klimenta nebo Zagrapan, oba si ale vylámali zuby na pozorném Falterovi.

Do závěrečné třetiny se tedy vstupovalo za zcela otevřeného stavu. Ten však na stranu Ocelářů pomalu překláněl Martin Růžička, který ve čtyřiapadesáté minutě poslal domácí do dvoubrankového vedení.

Moravanům se krátce po inkasované brance naskytla obrovská příležitost ke korekci, když si svou hrou vybojovali dvě dvojnásobné početní výhody. V první mohl skórovat Hruška, ten ale před prázdnou brankou trefil jen bránícího beka. Druhá přesilovka pěti proti třem se Kometě stala osudnou.

Po chybné rozehrávce na modré čáře se do úniku nedostal nikdo jiný, než Martin Růžička. Třinecký kanonýr místo blafáku do bekhendu zvolil střelu mezi brankářovy betony a uspěl. Brňané na druhý Růžičkův gól reagovali trefou Tomáše Divíška, který ve skrumáži před Hrubcem dotlačil kotouč do sítě.

Na další gól se už hosté ale nezmohli, v závěrečné hře bez brankáře navíc neuhlídali Martina Růžičku, jenž trefou do prázdné branky dovršil svůj třetí hattrick sezóny. Oceláři – Kometa 5:2.

Josef Turek (HC Oceláři Třinec): První třetina byla z naší strany slabá. Pak jsme sestavu zredukovali na tři lajny a zvedli jsme se vyrovnávacím gólem. Výborně nám opět zahrála první formace a chtěl bych pochválit i Davida Květoně a skvěle chytajícího Šimona Hrubce. Za výkon v posledních dvou třetinách jsme si zasloužili vyhrát.

Zdeněk Venera (HC Kometa Brno): Začali jsme velmi dobře, první třetina byla z naší strany výborná a soupeře jsme moc nepouštěli do šancí. Od druhé třetiny už to ale vypadalo jinak. Domácí přidali, anebo my jsme polevili, a když oni dají jeden dva góly, tak se rozjedou a pak už jsou úplně jiný mančaft. Vytvořili jsme si také dost střeleckých příležitostí, ale ztroskotali jsme na jejich brankáři. Spokojeni můžeme být s první třetinou, pak byl soupeř lepší.