Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
MISTR 2023/2024
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Prokletí plzeňského ledu stále přetrvává!

07.01.2011 · Daniel Ježek
K poslednímu venkovnímu utkání třetí čtvrtiny se Oceláři vydali na západ Čech, kde se postavili plzeňským Indiánům. Jelikož se Ocelářům nepodařilo ani jednou překonat domácího gólmana Horčičku, odjíždějí Třinečtí z Plzně bez bodů.
38.kolo, pátek 7.1.2011
Plzeň
Třinec
3:0
Třetiny: 1:0, 1:0, 1:0  Branky a nahrávky: 2. Vlasák (Duda, Straka), 39. Duda (Hanzlík), 43. Johnson (Lammers, Heřman). Rozhodčí: Souček, Turčan - Bejček, Charvát. Vyloučení: 10:10, navíc Krajíček (TRI) do konce utkání. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 4238. Střely na branku: 26:25. Průběh utkání: 3:0.  
Horčička - Hanzlík, Modrý, St. Pierre, Slaney, Frolo, Benák, Dresler - Vostřák, Kovář, Vlasák - Duda, Straka, Stránský - Lammers, Heřman, Johnson - Plášek, Haman, Dvořák - Pitule.
Vojtek - Seman, Krajíček, Lojek, Hudec, Hrabal, Zíb, Vágner - Květoň, Polanský, Růžička - Bonk, Varaďa, McGregor - Peterek, Hrňa, Adamský - Polák, Ostřížek, Koudelka.

Komentář k zápasu

Utkání začalo ve rychlém tempu, již po necelých dvou minutách se zbytečně nechal vyloučit Zíb při bránění hráče, jenž dojížděl puk při signalizovaném zakázaném uvolnění. Indiáni trestali velmi rychle. Duda našel křižnou přihrávkou z kruhu na kruh osamoceného Tomáše Vlasáka, jenž střelou mezi Vojtkovy betony naplnil pověst o aktuálně nejlepší střelci ligy. V polovině úvodního dějství Oceláři pykali za hru v šesti, tentokráte se domácím nedařilo. Jediný světlí moment byla pumelice od modré v podání Modrého, po níž hostující gólman netušil, kde má touš, našel ho ovšem ve výstroji. Ani Třinečtí si ve své přesilovce nevedli dobře, Západočeši dobře bránili a nepovolili soupeři ani usazení se v pásmu, natož střelu. Vše podstatné se událo v prvních dvaceti minutách ve výhodách jednoho muže v poli, poměr střel vypovídá za vše, třináct ku dvěma.

Prostřední dějství započalo Dudovým průnikem až před Vojtka, bekhendový pokus se ale neujal. Na druhé straně Koudelka pěkně tečoval nabídku od modré, Horčička musel vytáhnou bleskurychlý zákrok. Stejně jako proti Květonově pokusu z mezikruží mezi betony v přesilové hře. V té samé se ovšem skóre mohlo pohnout i na druhé straně, kdy Vlasák ujel všem protihráčům, lapačka Vojtka byla proti. V polovině zápasu oslabil Oceláře po zbytek utkání zbytečnými poznámky po svém faulu Krajíček, po chvilce se snažil na souboj vyzvat Modrého McGragor. Když se situace uklidnila, mohl i Třinec udeřit v oslabení. Adamský si svým typickým výpadem podél mantinelu nabruslil až mezi kruhy, odkud jen těsně minul klec Horčičky. Plzeňský brankář se následně vyznamenal bravurními zákroky proti pokusům z mezikruží, autoři byli Varaďa a opět Adamský. Při svém dosavadním největším tlaku ale hosté doplatili na nedisciplinovanost. V oslabení nestačili na příhru Hanzlíka od modré na pravý kruh, kde již číhal Radek Duda, který z první trefil nad beton přemisťujícího se Vojtka. Před druhou sirénou mohl alespoň snížit Polák, z pravé strany jen těsně minul vzdálenější tyč. Ocelářům se povedlo modrobílé přestřílet dvanáct ku sedmi.

Do poslední pasáže hry si domácí přenesli další výhodu jednoho muže v poli, ta se jim ovšem vůbec nevyvedla. Až čtyři vteřiny po jejím skončení napřáhl Lammers, jemně tečoval do sítě Nick Johnson. Hosté mohli kontrovat Hrabalem, jenž si sjel před bránu a sám před Horčičkou zkusil blafák do bekhendu, na plzeňskou posilu si nepřišel. Další šanci měl Lojek, pumelici mu ovšem zastavily betony domácího strážce svatyně. Když pak Oceláři pohrdli šanci Varadiho, který střílel do poloprázdné klece a trefil pouze gólmana, bylo jasné, že tři body dnes zůstanou na západě Čech. Závěrečný tlak červenobílých se již nekonal, na druhý Třinec se tak bodově dotáhl Liberec, naopak Plzeň posílila své šance na desítku.

Ohlasy trenérů

Milan Razým (HC Plzeň 1929): Po delší době jsme podali před našimi diváky velmi dobrý výkon. Všichni bojovali, dřeli, navíc jim zezadu dodal jistotu bezchybným výkonem gólman Horčička. Vítězství se nerodilo lehce. Dali jsme dva góly z přesilovek, když jsme přidali třetí, tak se zdálo, že je po zápase. Třinec ale ukázal, jak má silné mužstvo. Nesložil zbraně a trápil nás až do konce. Skvěle ale chytal muž zápasu Horčička. Musím však poděkovat za odvedenou práci celému týmu. Doufám, že klukům přiblížení se desítce dodá sílu do dalších zápasů.

Pavel Marek (HC Oceláři Třinec): Nás teď provází zranění a nemoci. Mužstvo jsme před zápasem doslova lepili. Dlouho jsme nevěděli, kolik hráčů vůbec bude dnes k dispozici do zápasu. Řada hráčů do něj šla rovnou z postele, jiní hráli s horečkou a pod antibiotiky. Navíc Richter a Zagrapan odpadli dnes těsně před utkáním a během něj jsme ještě přišli o zraněného Květoně. Trvalo nám, než jsme se dostali do tempa, ale úplně jsme v dnešním zápase nepropadli. Inkasovali jsme od Plzně dva góly z přesilovek a to Plzni nalilo vítr do plachet. Mohla pak hrát klidněji. My jsme také měli šance, ale dnes nás zklamala koncovka.