Podruhé remízově: Trenčín - Oceláři 2:2

17.08.2012 · Martin Stebel
Rovněž páteční měření sil ve slovenské Dubnici dopadlo pro svěřence Josefa Turka nerozhodně. Stejně jako v prvním utkání i tentokrát se zrodil identický výsledek 2:2, když za Oceláře skórovali Bonk a Orsava. Hosté si připsali symbolickou výhru v bonusových nájezdech, které zvládli poměrem 3:0 (Růžička, Bonk, Zagrapan)
turnaj, pátek 17.8.2012
Trenčín
2:2
Dubnica
Třetiny: 1:0, 1:2, 0:0  Branky a nahrávky: 18. Tybor (Rusnák), 25. Lelkeš (Biro, Sojčík) - 28. Bonk (Růžička, Roth), 36. Orsava (Hampl, Rufer).

Rozhodčí: Matula - M. Tvrdoň, P. Tvrdoň Vyloučení: 6:4. Využití: 0:1. Průběh utkání: 2:0, 2:2. Samostatné nájezdy: 0:3. Proměnili: Růžička, Bonk, Zagrapan.
Kristín (Hála) - Imrich, Nemčík, Homér, Biro (C), Habšuda, Fančovič, Bokroš, Bednár - Šišovký, Mikula, Lelkeš, Tybor, Filo, Rožník, Broska, Kristín, Jakúbek, Rusnák, Kubus, Gašparovič, Sojčík.
Hrubec (Hamerlík) - Zíb, Hrabal, Lojek, Klouček, Galvas, Roth, Ovčačík, Zagrapan - Bonk (C) - Růžička, Klimenta - Polanský - Rákos, Orsava - Rufer - Hampl, Podešva.

Třineckou premiéru mezi třemi tyčemi prožil v utkání s trenčínskou Duklou Šimon Hrubec. Od úvodu se hrál hokej ve svižném tempu, aktivita byla převážně na hokejkách českého týmu. První gólovka hostujícího družstva se zrodila v polovině třetí minuty, ale gólman Kristín s notnou dávkou štěstí puk zkrotil. Krátce poté mohli jít do vedení domácí, ale Bokroš trefil pouze tyč. Na konci 5. minuty se mohl prosadit Orsava, ale rovněž on v nadějné pozici neuspěl. Skvělým zákrokem se prezentoval třinecký Hrubec v osmé minutě, kdy chytil tutovku Mikuly. Festival zahozených šancí pokračoval v polovině úvodního dějstvi, kdy v solidní šanci selhal Daniel Rákos. Brankově se neprosadil ani v 15. minutě Gašparovič, jehož Oceláři nedávno testovali. První branka padla v minutě 18., kdy po chybě hostujícího strážce svatyně skóroval Radoslav Tybor – 1:0! Krátce poté mohl srovnat krok agilní Rákos, ale ani tentokrát neměl přesně seřízenou palebnou mušku.

Dan Rákos hýřil aktivitou.

Prostřední periodu zahájili lépe Oceláři, ale šance Růžičky nepřinesla žádný efekt. Otřepaná fráze "nedáš – dostaneš" opět zafungovala - na druhé straně kluziště zvyšoval na 2:0 Richard Lelkeš. Slovenská družina hrála nečistě a za svou nedisciplinovanost pykala ve 28. minutě, kdy se ve dvojnásobné přesilovce prosadil kapitán Radek Bonk - 2:1! I nadále se hrál hokej v rychlém tempu a skóre utkání se neměnilo jen zásluhou spolehlivých brankářů. Víc příležitostí si vytvořili domácí, ale mladý Hrubec byl bezchybný. Ocelářům se povedlo vyrovnat v minutě 36., kdy se po Hamplově asistenci pohotově trefil Jakub Orsava - 2:2!

Individuální akce J. Polanského.

Poslední dějství mnoho hokejové krásy nenabídlo. Třinec měl k dispozici početní výhodu, ale dorážka Bonka se neujala. Tempo hry poté opadlo, hra se plynule přelévala ze strany na strany, ale žádný tým si nevytvořil trvalejší tlak. Za zmínku stojí pouze individuální pokus Polanského z 52. minuty. Závěrečná pětiminutovka se nesla ve znamení územní převahu Dukly. Na Šimonu Hrubcovi si postupně vylámali zuby Mikula, Sojčík nebo Šišovský. Doplňkové samostatné nájezdy, které jsou každoročním koloritem RONA Cupu, vyhráli Oceláři přesvědčivým poměrem 3:0. Postupně se prosadili Růžička, Bonk a Zagrapan. Posledním vystoupením na dubnickém měření sil bude sobotní duel proti Skalici (od 13:00), která dosud na turnaji stejně jako Oceláři nepoznala hořkost porážky, ale zároveň neztratila ani jeden bod.