Oceláři si s chutí zastříleli, Frýdek porazili 10:4

06.08.2015 · Daniel Ježek
Třetí přípravný duel sehráli Oceláři na ledě Frýdku-Místku. Vyprodaná hala Polárka viděla atraktivní duel se čtrnácti brankami, změnami v týmech i samostatnými nájezdy po skončení duelu. Slezané vsítili deset branek a zvítězili 10:4.
přát., čtvrtek 6.8.2015
Frýdek-Místek
4:10
Třetiny: 1:5, 3:2, 0:3  Branky a nahrávky: 1. Meidl (Heider, O. Kovařčík), 21. Káňa, 23. Matuš (Heider, Hrňa), 36. Dresler (Matuš) – 3. Adamský (M. Doudera), 7. Chmielewski (Irgl), 9. M. Doudera (Dravecký, Adamský), 14. Hrňa (Orsava), 15. Rufer (Hrabal, M. Doudera), 22. Irgl, 38. Klesla (Rufer), 42. Dravecký (Adamský, Polanský), 50. Růžička (Rufer), 57. Růžička (Linhart, Rufer). Rozhodčí: Roman Mrkva, René Trombik – Vladan Bojda, Tomáš Mikler. Vyloučení: 1:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 2 113 (vyprodáno). Průběh utkání: 1:0, 1:5, 2:5, 2:6, 4:6, 4:10.
Daneček (od 34. Šimboch) – Mravec, Kowalczyk (C), Heider, Dresler, Samiec, Kulhánek, Deutsch – O. Kovařčík, Káňa, Meidl – Franek, Piecha, Klimša – Christov, Ivan (A), D. Cienciala – Ižacký, Jaroš, Blahuta.
Hamerlík – Klesla (C), Foltýn, Hrabal, M. Doudera, Galvas, Linhart – Adamský, Polanský (A), Dravecký – Chmielewski, Plíhal, Irgl – Orsava, Matuš, Hrňa – Rákos, Růžička, Rufer.

Utkání začalo pěkně zostra, skóre se poprvé měnilo hned v patnácté vteřině. Petr Heider našel volného Radka Meidla, který střelou mezi betony poprvé překonal Hamerlíka. Odpověď Ocelářů na sebe nenechala dlouho čekat. Slezané zaútočili ve třetí minutě, byla z toho trefa z hole Martina Adamského – 1:1.

Ze zápasu neuplynulo ani sedm minut a stav na světelné tabuli se opět měnil. Úspěšní byli opět Oceláři, rána příklepem Arona Chmielewského zaplachtila do horního rohu Danečkovy branky. Za další dvě minuty už Slezané vedli rozdílem dvou gólů, pas Draveckého do prázdné branky usměrnil Milan Doudera - 1:3.

Také v dalším průběhu první dvacetiminutovky bylo k vidění několik zajímavých akcí. Hráči s dráčkem na hrudi dokázali dvě z nich přetavit v další přesné trefy. Danečka nejprve ve čtrnácté minutě překonal Erik Hrňa, který doklepával pas Orsavy. Za další minutu a půl se skóre se dorážkou Hrabalovy střely radoval Adam Rufer - 1:5.

Trenéři obou celků od druhé periody trochu změnili složení svých týmů. Frýdecký dres oblékla pětice Galvas, Linhart – Orsava, Matuš, Hrňa. Na straně Třince pak hráli obránci Kulhánek, Deutsch a útočníci Ižacký, Jaroš a Blahuta. Ani v prostřední dvacetiminutovce se na branku nemuselo dlouho čekat, počítadlo se posouvalo po padesáti vteřinách. Tomáš Káňa využil zaváhání třinecké obrany a střelou k tyči snížil stav na 2:5.

Divoká úvodní tříminutovka pokračovala šestou trefou Třince, na svědomí ji měl Zbyněk Irgl, který po sólovém průniku nedal Danečkovi žádnou šanci. Na 3:6 pak v třiadvacáté minutě snižoval Radim Matuš, jenž tečoval střelu z hole Heidera.

Vyprodaná hala Polárka na další branky musela čekat “dlouhých” třináct minut. V tomto rozmezí se zrodilo několik slibných šancí. Polanského trefa nebyla pro kopnutí uznána, na druhé straně pak Matuš z prostoru mezi kruhy přestřelil.

Desátou branku v zápase obstarali domácí hokejisté. Matuš našel na modré stojícího Jana Dreslera, který ránou z první propálil přesunujícího se Hamerlíka. Za další dvě minuty se skóre měnilo pojedenácté, z mezikruží se pod horní tyč trefil Rostislav Klesla. V té době již frýdeckou branku hájil Juraj Šimboch.

Také do poslední třetiny udělali trenéři pár změn. Kromě útoku Orsava – Matuš – Hrňa do týmu Frýdku-Místku “přestoupilo” duo Doudera a Foltýn. Galvas s Linartem se vrátili do dresu Ocelářů. Také poslední periody nabídla velmi rychlou branku. Učebnicovou kombinaci předvedlo duo Martin Adamský - Vladimír Dravecký. První jmenovaný našel Draveckého před brankovištěm, slovenský forward doklepl kotouč do odkryté branky.

Devátou trefu do frýdecké branky si Oceláři schovali na padesátou minutě. Rákos udržel útočnou třetinu, Ruferovo nahození za Šimbocha dorazil Marek Růžička - 4:9. Frýdek-Místek pak dostal šanci na korekci stavu v přesilovce pěti proti třem. Oceláři se ale dokázali ubránit a ve čtyřech dokonce skórovat. Tomáš Linhart zavezl kotouč do útočné třetiny, poté namazal Marku Růžičkovi, který z bezprostřední blízkosti zaokrouhlil počet branek ve frýdecké síti na 10.

Po skončení zápasu ještě následovaly samostatné nájezdy po pěti exekutorech na obou stranách. Úspěšný byl frýdecký Radek Meidl, na straně Ocelářů pak skórovali Jiří Polanský a Aron Chmielewski.