Oceláři mocně finišují, vítězí i na Spartě!

23.01.2011 · Adam Sušovský
Třinečtí hokejisté se poslední čtvrtiny chopili s velkou bravurou a odměnou je další vítězství. Družina trenérů Marka a Kopřivy tenrokráte přehrála 5:3 pražskou Spartu. Do Třince se tak Oceláři po víkendu vrací s kompletem bodů a čtyřbodovým trhákem na čele soutěže!
44.kolo, neděle 23.1.2011
Sparta Praha
3:5
Třetiny: 1:2, 1:2, 1:1  Branky a nahrávky: 2. Bartánus (Výborný), 34. Bartánus (Kratěna), 42. Luňák (Bartánus, Vykoukal) - 4. Varaďa (Bonk, Polák), 5. Orsava (Hrabal, Hrňa), 31. Seman (Polák, Varaďa), 33. Peterek (Zagrapan, Lojek), 60. Růžička M. (Krajíček). Rozhodčí: Hodek, Mikula - Bádal, Kalivoda. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. Diváci: 4 366. Průběh utkání: 1:0, 1:4, 3:4, 3:5.
Pöpperle - O´Brien, Gulaši, Hanzlík, Vykoukal, Philipp, Macholda - Broš, Rubeš, Výborný, Smoleňák, Hromas, Karpov, Husák, Luňák, Kratěna, Žalčík, Koreis, Bartánus, Kafka, Ton.
Hamerlík - Richter, Zíb, Lojel, Seman, Krajíček, Vágner, Hrabal - Peterek, Bonk, Zagrapan, Polanský, Polák, Růžička M., Mičulka, Orsava, Varaďa, McGregor, Květoň, Adamský, Hrňa.

Stejně jako v derby, i v nedělním souboji s lídrem tabulky se Spartě vydařil úvod utkání. Ve druhé minutě si najel kapitán Výborný za branku a přesně našel volného Marka Bartánuse, který trefil mezírku mezi Hamerlíkovými betony a puk se pomalu doklouzal za brankovou čáru. Ale vedení domácím dlouho nevydrželo. Po čtyřech minutách hry se Václav Varaďa dostal k dorážce a bylo srovnáno.

Za dalších 18 vteřin Třinec dokonal obrat. Jakub Orsava vyškolil sparťanskou obranu, nerozhodil ho ani faul a překonal blafákem v rychlosti Pöpperleho. Překvapení sparťané se brzy vzpamatovali, Hamerlíka se snažil překonat nejprve tečující Kafka a při dalším útoku Broš, který svoji střelu šikovně schoval za obránce. V následujícím protiútoku zamkl Třinec Pražany v jejich obranném pásmu téměř jako při přesilovce, ale tlak zakončil pouze mizernou střelou.

Začátek druhého dějství poznamenala série vyloučení na obou stranách, oba týmy si v rychlém sledu vyzkoušely hru v oslabení, ve čtyřech na obou stranách i v přesilové hře. Navzdory mnoha slibným šancím se ani jedno mužstvo nedokázalo v nerovnovážném stavu prosadit. To se povedlo až ve hře pět na pět hostujícímu Danielu Semanovi. Ten si nabruslil mezi kruhy, a kolem padajícího Vykoukala rozvlnil síť za Pöpperleho zády potřetí.

A jako by neštěstí na domácí přicházelo vždy ve dvou, za dvě minuty zvýšil na 4:1 Jan Peterek, když backhandem přehodil beton sparťanského gólmana. Toto pro Spartu poměrně kruté skóre korigoval po další minutě a čtvrt znovu Marek Bartánus. Po závaru před Hamerlíkem se dostal k odraženému puku a střílel do odkryté klece. Na konci druhé části plné akce se domácí provinili šesti hráči na ledě a Třinec byl velice blízko páté brance. V této situaci se zaskvěl Radek Philipp, který v pádu vypíchl puk mířící k úplně volnému třineckému hráči.

Na rozdíl jediného gólu přiblížil Spartu na začátku třetí části Lukáš Luňák. Jeho skákavá dorážka skončila po skrumáži v brankovišti Hamerlíka za jeho zády. Domácí si byli vědomi nutnosti bodovat a zasypávali třineckého brankáře střelami ze všech možných úhlů. Ve 36. minutě to ovšem domácí s útočnou aktivitou už přehnali a Růžička s Květoněm ujeli ve dvou na samotného Hanzlíka. Střela ale přišla příliš pozdě.

Po vysoké holi Tona deset minut před koncem základní hrací doby prožívala Sparta krušné chvíle. Místo vyrovnání se musela obávat dalšího gólu Třince, když si Peterek projel celé hřiště a sám své sólo i zakončoval. V samém závěru se ještě pokoušeli vyrovnat Karpov s Brošem a o chvíli později Kafka s Tonem, ale Hamerlík hosty podržel. Při power play nakonec upravil skóre na konečných 5:3 pro Třinec Martin Růžička.

Miloslav Hořava (Sparta):
Začali jsme to utkání dobře, když jsme vedli 1:0, ale potom jsme bohužel sehráli velice špatně některé fáze v první a druhé třetině, kdy jsme dostávali góly. Většinou nás tam Třinec přehrával jeden na jednoho. Oni jsou hokejoví a my tyto činnosti sehráli velice špatně.

Pavel Marek (Třinec):
Chci poděkovat celému týmu za výborně odvedenou práci, zvlášť pak musím vyzdvihnout Petera Hamerlíka, že nás v závěru utkání podržel, protože my jsme si ho hodně zkomplikovali. Měli jsme tam luxusní vedení 4:1, ale inkasovali jsme dva góly, které z toho zápasu udělaly neskutečné drama.