Kometa otočila průběh zápasu ve Werk aréně a veze na jih Moravy komplet bodů

21.09.2012 · Michal Samiec
Třinečtí utkání třetího kola s vicemistrem z Brna po prohrané úvodní třetině dokázali otočit, avšak ještě ve druhé třetině o vedení přišli. Přes velkou snahu domácích si Kometa výhru v závěrečném dějství vzít nenechala.
3.kolo, pátek 21.9.2012
2:4
Třetiny: 0:1, 2:2, 0:1  Branky a nahrávky: 28. M. Růžička (D. Květoň, Galvas), 35. Bonk (Zíb) – 7. H. Zohorna (Koreis), 36. Bičánek, 39. J. Hruška (T. Svoboda, J. Svoboda), 60. Čermák. Rozhodčí: Blecha, Mikula - Dřínovský, Čech. Vyloučení: 3:7. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 4367. Střely na branku: 33:37. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:4.
Hamerlík – Zíb, Hrabal, Roth, Galvas, Lojek, Klouček, Ovčačík, Klesla – M. Růžička, Bonk, Varaďa – D. Květoň, Peterek, Adamský – Klimenta, Polanský, Rákos – Hrňa, Zagrapan, Orsava
Trvaj – Kováčik, Žižka, Švrček, Bičánek, Valach, Malec, Valábik, Krejčiřík – Erat, Čermák, Dlouhý – T. Svoboda, Koreis, J. Svoboda – Holec, Petrovický, Hořava – Dočekal, J. Hruška, H. Zohorna

Oceláři v souboji s brněnskou Kometou představili i svou jedinou posilu ze zámoří Rostislava Kleslu, ten se ale v úvodním dějství duelu třetího kola pod Javorovým spíše jen rozkoukával. První třetinu začali šancemi Oceláři, když Trvaje neprostřelil Varaďa (trefil jej ránou z první do masky), ani Polanský, jež se prokličkoval do šance přes obránce Valábika. Na začátku sedmé minuty se neujala ani dvojšance domácího obránce Hrabala, který nejprve ideální pobídku od Růžičky nasměroval těsně vedle a pak po zmatku před brankou nedokázal procedit puk za ležícího Trvaje, jenž tak vysekl parádní zákrok. Skóre první třetiny určil následný protiútok, když domácího Hamerlíka prostřelil ránou do horních partií branky Hynek Zohorna. Výsledkem úvodních dvaceti minut nepohnuly ani dvě přesilovky Třince a jedna Komety Brno. Hosté byli ve své početní převaze blízko navýšení skóre, nejvíc po gólu volala Petrovického dorážka Malcovy střely od modré. Ta ale skončila na zadním plexiskle.

Úvod prostředního dějství příliš pohledného hokeje nepřinesl. Tento stav trval zhruba do 26. minuty. Vyloučen byl hostující Čermák a domácí přesilovka, byť se v nich dopustili několika chyb a možná více času strávili mimo útočné pásmo, postavila na nohy. Do šance jeden na jednoho proti Trvajovi se totiž probil třinecký kanonýr Martin Růžička a střelou nad vyrážečku hostující brankářské jedničky se nemýlil – 1:1. Domácí pak ustáli ve druhé třetině ojedinělou o to ale větší šanci hostů, když ani dva pokusy na překonání Hamerlíka nestačily Róbertu Petrovickému. Oceláři skóre otočili v další přesilovce, když ránu Lukáše Zíba od modré dorazil do poloodkryté branky Radek Bonk.

Hosté v té době byli v útlumu, na koně je vrátili sami Třinečtí. Po faulu Květoně v útočném pásmu dostali přesilovou hru i Brněnští. Kometa svého soupeře dokázala zmáčknout před vlastní brankou a vše rezultovalo v bombu kapitána Radima Bičánka od modré, jež napnuta síť za Hamerlíkem. Zhruba minutu před koncem třetiny zužitkovali hosté rychlý kontr po ztrátě puku domácích. Tomáš Svoboda zavezl puk do útočného pásma, počkal, až se situace vyvine tak, že Jan Hruška bude mít výbornou pozici. Hruška dostal puk mezi kruhy a Hamerlíka prostřelil mezi betony.

Závěrečná část se nesla ve znamení snahy domácích aspoň vyrovnat průběh zápasu. Největší šance si Oceláři nepřipravili až na závěrečný tlak, který Kometa dokázala prakticky stoprocentně eliminovat, výsledek duelu měli Třinečtí šanci zkorigovat ještě dříve. Nejprve ve 48. minutě při vyloučení Erata usměrnil domácí kapitán Bonk puk do Trvajova brankoviště ani nevěděl jak, hostující hvězda na pozici gólmanské jedničky však kus černé gumy udržel před brankovou čárou. Aspoň toto zjistil hlavní rozhodčí Blecha při konzultaci s videem. O další minutu později Hrabal ukončil mohutné obléhání Trvajovy branky, ale i on neuspěl.

Ve druhé části posledního dějství dokázali hráči Komety tlak Ocelářů účinně eliminovat. V dobré šanci se ještě objevil například Klimenta, ale také na druhé straně Hořava s Holcem. Duel definitivně rozhodla poslední minuta. Vyloučen byl na straně hostů Valach, Oceláři to zkusili v šesti proti čtyřem. Radek Bonk ale vyhrál buly tak kuriózním způsobem, že po letu vysoko ve vzduchu touš padl přímo do třinecké branky. Za střelce posledního gólu byl určen Leoš Čermák. Vicemistři z jarního play-off tak vezou do Kajot arény vítězství v poměru 4:2.

Josef Turek (Třinec): "Zápas se nám moc nepovedl. Musím ale hráče pochválit, že dřeli. Ve druhé třetině se nám podařilo otočit skóre, ale vzápětí jsme inkasovali dva slepené góly. Na to si musíme dát příště pozor. Je to naše první prohra a věřím, že se z ní oklepeme. Jen je škoda, že přišla doma a před tolika lidmi."

Lubomír Oslizlo (Kometa Brno): "Utkání bylo oboustranně dobré, vyrovnané. Slušně jsme bránili, spolehlivě chytal i Jirka Trvaj. Obě branky jsme inkasovali v oslabení, byť jsme hráče upozorňovali, že soupeř má kvalitní přesilovky a nabádali jsme je, aby nebyli tolik vylučovaní. Ale my jsme na to odpověděli čtyřmi góly a myslím si, že jsme nakonec zaslouženě vyhráli."