Dorost proti Hradci těsně prohrál

09.09.2023 · Martina Sikorová
Mladí Oceláři proti Mountfieldu doplatili na neproměňování šancí i vlastní nedisciplinovanost. Ve druhém zápase dorostenecké extraligy sice Třinec dokázal srovnat na 2:2, další góly už ale nepřidal a těsně prohrál.
2., sobota 9.9.2023
Mountfield HK
2:3
Mini WERK ARENA
Třetiny: 1:2, 1:1, 0:0

Branky a nahrávky: 9. Weiss (Makula), 24. Karas (Byrtus) – 2. Janeček (Studnický, Frolík), 4. Vítek (Páleník), 35. Hendrych

Vyloučení: 6:3, navíc Karas (TRI) trest na 5 minut a do konce utkání za naražení zezadu Využití: 0:1 V oslabení: 0:0

Diváci: 74 Střely na branku: 26:30

Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3

HC Oceláři Třinec: Javorek – Marek, Mrtka, Kaleta, Trnka, Niemczyk, Byrtus – Hladonik, Makula, Karas, Blahuta, Švančara, Hrček, Weiss, Řípa, Řehák, Spaskin, Rybnikár
Mountfield HK: Petřík – Pavlík, Janeček, Forejtek, Vencl, Pánek, Wališ, Studnický – Vítek, Holoubek, Klíma, Hendrych, Frolík, Koklar, Václavíček, Vondruška, Hornych, Páleník

Třinečtí mladíci v Mini WERK ARENĚ nezachytili vstup do zápasu. V přesilovce nejprve brankáře Javorka překonal tečující Josef Janeček, o necelé dvě minuty později poslal Hradec do vedení 2:0 Tobiáš Vítek. Snížení na straně Ocelářů obstaral v deváté minutě Matěj Weiss. Domácí útočník se z levého kruhu snažil přihrát k tyči, díky odrazu od brusle bránícího hráče se ale mohl jet rovnou radovat ze vstřeleného gólu. Třinečtí mladíci pak přidali na aktivitě, Řípa ale v dobré šanci neuspěl.

Na začátku druhé třetiny se musel činit brankář Javorek, který i se štěstím odolal osamocenému Páleníkovi. O chvíli později tak mohlo být vyrovnáno, to když se po objetí hradecké branky prosadil Antonín Karas. Po srovnání bohužel následovala série neproměněných příležitostí. Niemczykova teč se zastavila v brankovišti, Weisse v brejku zastavilo neodpískané sekání hradeckého Pánka a v dobré šanci se netrefil ani Rybnikár. Nedáš? Dostaneš. V čase 34:47 se do listiny střelců zapsal Patrik Hendrych a vrátil hostům vedení.

V závěrečné dvacetiminutovce se svěřenci trenéra Marka Malíka snažili o vyrovnání, sami si ale házeli klacky pod nohy. Po vyloučení Karase musel Třinec bránit pětiminutové oslabení a kýžený výsledek nepřinesla ani snaha o powerplay. Vlastní nedisciplinovaností se Oceláři poslali do tří a nakonec se museli smířit s těsnou prohrou.